Вчительку з Хмельниччини суд визнав виною у булінгу над школярами

Вчительку з Хмельниччини суд визнав виною у булінгу над школярами

Оновлено
Вчительку з Хмельниччини суд визнав виною у булінгу над школярами
На фото вчителька початкових класів Меджибізького ліцею Валентина Іванишина разом з учнями, 20 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Вчительку початкових класів Меджибізького ліцею, що на Хмельниччині, суд визнав винною у цькуванні й булінгу школярів. Втім, покарання педагогиня уникла через закінчення термінів притягнення до адмінвідповідальності. Окрім того, вчителька продовжує працювати у ліцеї.

Про це Суспільному Хмельницький розповів представник потерпілих адвокат Анатолій Яцишин.

За його словами, судове засідання відбулось 30 червня 2023 року у Летичівському районному суді. Рішенням суду, каже Анатолій Яцишин, задоволені й на апеляцію подавати не планують.

"Вчительку ліцею Валентину Іванишину визнали винною у тому, що все-таки вона вчиняла протиправні дії відносно дітей. Але, оскільки термін притягнення до адміністративної відповідальності три місця з моменту вчинення, а момент вчинення був 27 вересня, то суд закрив справу. Одне діло штраф, він не великий, здається 850 гривень, але сам факт того, що вчителька здійснює такі дії, на нашу думку потрібно було встановити. Наша головна ціль була, щоб все ж таки визнати її виною, оскільки вона вважала, що вона не вчиняла ніякого правопорушення відносно дітей", — сказав Анатолій Яцишин.

Суд встановив, що вчителька початкових класів Меджибізького ліцею Валентина Іванишина з вересня-листопада 2021 року по 27 вересня 2022 року вчинила булінг психологічного та фізичного характеру відносно малолітніх учнів, а саме обзивала, шарпала за одяг та била по тілу чотирьох учнів 3 класу. Однак у суді жінка це заперечила. Лише сказала, що іноді могла підвищити голос на дітей, йдеться у постанові суду. Окрім того, у справі зазначено, що за даними шкільного психолога, учні, на яких тиснула вчителька, втратили інтерес до навчання і не бажають її бачити.

За словами адвоката Анатолія Яцишина, до директора ліцею вони звертались з проханням, аби її звільнили. Цього не відбулось. Після вироку суду жінка продовжує працювати в ліцеї. Це підтвердили Суспільному Хмельницький і батьки, до дітей яких вчителька вчиняла булінг. За їхніми словами, наразі вони готують заяву до керівництва Меджибізького ліцею з вимогою звільнити з роботи Валентину Іванишину.

Суспільне Хмельницький зв'язалось з вчителькою початкових класів ліцею Валентиною Іванишиною, вона відмовилась надавати коментарі.

Що відомо про булінг у Меджибізькому ліцеї

Частина батьків третьокласників початкової школи Меджибізького ліцею звернулась до із заявами до адміністрації закладу, поліції та подали судовий позов, щодо цькування та приниження учнів вчителькою. Про це стало відомо 20 грудня 2022 року.

Тоді вчителька третьокласників казала, що вважає свої висловлювання й дії булінгом, і чекає, що в ситуації розберуться у суді.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок