Італійське Межигір'я: віллу Сільвіо Берлусконі можуть перетворити на музей

Італійське Межигір'я: віллу Сільвіо Берлусконі можуть перетворити на музей

Прах колишнього прем’єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі везуть після кремації на віллу
Прах колишнього прем’єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі везуть після кремації на віллу Сан-Мартіно 15 червня 2023 року поблизу Мілана, Італія. Фото: Stefano Guidi/Getty Images

Особняк поблизу Мілана, який належав покійному колишньому прем'єр-міністру Італії Сільвіо Берлусконі, можуть перетворити на музей. Про це повідомляє видання The Guardian.

Берлусконі, який помер в червні у 86 років, купив віллу Сан-Мартіно на початку 1970-х. Саме тут мільярдер проводив таємні ділові та політичні зустрічі.

Видання зазначає, що заповіт Берлусконі зачитають наступного тижня. Джерело в партії політика Forza Italia підтвердило повідомлення про те, що вілла Сан-Мартіно в Аркоре на півночі Італії може бути перетворена на музей, додавши, що це обговорюють родичі італійського експрем'єра.

Як пише газета Il Messaggero, спочатку планують влаштовувати приватні екскурсії, а згодом відкриють для загалу.

Італійська вілла Сільвіо Берлусконі може стати музеєм для його шанувальників
Колишній прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі, в центрі ліворуч, тисне руку президенту Росії Володимиру Путіну у віллі поблизу Мілану 26 квітня 2010 року. Фото: АР

Що можуть побачити відвідувачі?

Особняк вміщує 70 кімнат із мистецькими роботами, зокрема Рембрандта ван Рейна та Тиціана. В мистецькому арсеналі сотні портретів, серед яких і портрети самого Берлусконі. На території також є сад, де побудований мармуровий мавзолей і спочиває прах померлого.

Бібліотека містить понад 10 000 книг, включаючи біографії Вінстона Черчилля та Маргарет Тетчер, а його офіс прикрашений подарунками від світових лідерів, зокрема покійної королеви Єлизавети II та його друга Муаммара Каддафі.

"Він не залишив жодних вказівок, принаймні публічно, про те, хто заволодіє його імперією після його смерті. Однак джерело, близьке до нього, нещодавно повідомило Guardian, що "про всіх подбають, включаючи його колишніх дружин", — зазначає видання.

Що відомо про Сільвіо Берлусконі

Сільвіо Берлусконі чотири рази обіймав посаду прем’єр-міністра Італії. Він був відомий дружбою з президентом РФ Володимиром Путіним.

5 квітня Берлусконі потрапив до реанімації міланської лікарні Сан-Раффаеле. Медики повідомили, що ексглава уряду хворіє на лейкемію і потрапив у реанімацію через легеневу інфекцію.

16 квітня видання ANSA повідомляло, що стан Сільвіо Берлусконі, якого госпіталізували з легеневою інфекцією, поліпшився і його перевели з реанімації.

Сільвіо Берлусконі в останні роки неодноразово нездужав, він часто перебував у лікарнях для контролю за здоров’ям.

За даними Corriere della Sera, уранці 12 червня брат Берлусконі Паоло разом із дітьми прибув до лікарні, де вже була партнерка політика Марта Фашина. Того ж дня він і помер.

На початок