Вирощують лаванду й допомагають ЗСУ. Історія сім'ї Волощуків з Уторопів на Франківщині

Вирощують лаванду й допомагають ЗСУ. Історія сім'ї Волощуків з Уторопів на Франківщині

Лавандове поле в Уторопах
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Сім'я Волощуків втілила мрію доньки — третій рік поспіль вирощує лавандове поле у селі Уторопи на Івано-Франківщині. Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну вторговані за букети, сашеАроматична подушечка та розмальовані гільзи й тубуси гроші віддають волонтерам із цього села — Петрові та Мирославові Кашелюкам. Чоловіки возять допомогу до військових на передову двічі на місяць.

Цьогоріч родина Волощуків зібрала 16 тис. грн, однак сезон цвітіння лаванди ще триває, тож й допомоги на фронт буде більше. Про бізнес, що перетворився на благодійність, читайте у матеріалі Суспільного.

Лавандове поле в Уторопах
Лавандове поле в Уторопах. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Два роки тому Волощуки посадили 300 кущів лаванди, розповідає власниця поля Тетяна. Сім'я планувала заробляти гроші з цієї справи, однак після початку повномасштабної війни вирішила, що завдяки лавандовому полю підтримуватимуть волонтерів.

"Виникла потреба у хлопців-волонтерів з нашого села, які постійно їздили на передову, доставляючи воїнам необхідні речі, у грошах. Тож спонтанно з'явилася така ідея — запропонувати людям відвідати моє поле, придбати букет і внести невеличкі гроші у загальну скарбницю допомоги волонтерам. Реалізувати її мені допомогли всі, хто взяв участь в акції", — розповідає Тетяна Волощук.

Лавандове поле в Уторопах
Господиня лавандового поля в Уторопах Тетяна Волощук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Окрім букетів, відвідувачам пропонують купити саше або стріляні гільзи, які розмалювала дочка Тетяни та Володимира — Зоряна. Дівчина каже: посадити лавандове поле було її мрією, яку втілили батьки.

Розмальовані гільзи
Володимир Волощук з донькою Зоряною. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я в інтернеті почала цікавитися цією квіткою. Усі так гарно про неї розписували, рекомендували її чудовий аромат, і мені захотілося. Бабуся передала мені один маленький кущик. Ми ще нічого про нього не знали. Посадили в тіні, і він не дав того цвітіння. Але ми побачили в інтернеті поля, на які можна поїхати. Ми відвідали їх, нам дуже сподобалося і мені особливо", — каже Зоряна Волощук.

Лавандове поле у селі Уторопи
Сім'я Волощуків. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У 2022 році лаванда цвіла упродовж тижня. Сім’я передала волонтерам 13 тис. грн, які пожертвували відвідувачі поля. Цьогоріч через погоду квіти цвістимуть довше, каже Тетяна Волощук. За її словами, наразі вони зібрали понад 16 тис. грн.

"Усі звіти того року я оприлюднила у соцмережах, подякувала всім, хто взяв участь, оскільки моя ідея нічого не варта, якщо немає співучасті. Цього року нас підтримали й одними з перших, хто прийшов на поле, — це були родини військових, які воювали або ще воюють на фронті", — розповідає господиня лавандового поля Тетяна Волощук.

Допомагати воїнам на фронті родину спонукала й власна історія — чоловік Володимир Волощук у 2022 році воював у 102 бригаді, тож з власного досвіду знає про важливість роботи волонтерів.

Власник лавандового поля в Уторопах Володимир Волощук
Володимир Волощук у 2022 році воював на Запоріжжі. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми жартували, що завжди чекаєш, як Миколая. Наші волонтери Мирось і Петро приїжджають двічі на місяць, і на них чекаєш, на їхню допомогу, бо волонтер тут може знайти все, що потрібно", — говорить Володимир.

Зробити фото та підтримати волонтерів прийшла і сім’я військового Андрія Кашевка.

"Подивилися в інтернеті, що знову зацвіла лаванда, і запрошують усіх охочих зробити фото чи купити букетик лаванди. Сьогодні — гарна погода, тож вирішили поєднати приємне з корисним: зробити декілька фото, купити букетик і заодно допоможемо нашим волонтерам", — каже дружина військового Тетяна Кашевко.

Букети з лаванди
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Лаванда — багаторічна рослина, цвістиме приблизно 10 років, розповідає Тетяна Волощук. Тож допомагатимуть волонтерам, допоки не закінчиться російсько-українська війна.

"Слава Богу, що наші захисники й захисниці щоденно тримають фронт. Тому ми повинні різними засобами — фізичними, моральними й фінансовими — тримати свій фронт тут, підтримувати волонтерів, допомагаючи їм і ЗСУ", — говорить Тетяна Волощук.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок