Чи готова Хмельниччина до ймовірного спалаху холери

Чи готова Хмельниччина до ймовірного спалаху холери

Чи готова Хмельниччина до ймовірного спалаху холери
Фото ілюстративне: Суспільне Хмельницький

Хмельницький й область готові до ймовірного спалаху холери. Наразі, станом на третє липня, в регіоні немає ризиків розповсюдження цього інфекційного захворювання.

Про це Суспільному Хмельницький розповів завідувач приймального відділення Хмельницької інфекційної лікарні Володимир Леньга.

За його словами, оскільки холера "теплолюбна", а в області наразі вночі зберігається низька температура повітря, то ризиків її спалаху немає.

"Але, інфекційна лікарня готова до госпіталізацій й лікування таких хворих. Ми всі питання обговорювали, в нас є оперативний план, щодо запобігання випадкам холери", — сказав Володимир Леньга.

Ліжкомісця в інфекційній лікарні виділятимуться, як розповів Володимир Леньга, в міру надходження хворих на холеру.

"У разі виявлення хворого на холеру, спочатку буде розгорнуте окреме відділення, ізолятор в інфекційній лікарні. Далі, в міру надходження хворих, ми можемо працювати на весь наявний ліжкофонд", — розповів лікар.

На цей час випадків холери в області не зареєстровано, додав Володимир.

Що таке холера

Холера — гостре інфекційне захворювання, першими проявами якого є кишкові розлади. Спричинити випадки холери може змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, відтак — і забруднення колодязів.

Холера спричиняє сильну діарею, яка може призвести до різкого зневоднення організму. Якщо не розпочати лікування, сильне зневоднення може призвести до шоку, коми та смерті протягом кількох годин, пишуть у МОЗ України.

Як захиститися від холери

  1. Не пийте і не використовуйте сиру воду.
  2. Мийте руки, фрукти та овочі водою, в якості якої впевнені.
  3. За можливості уникайте контакту з брудною водою.
  4. Добре просмажуйте м'ясо та рибу. Не збирайте мертву рибу (або ту, що вмирає) та не їжте її.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram.

На початок