Підрив Каховської ГЕС може спричинити спалахи епідемій на лівобережжі Херсонщини — ЦНС

Підрив Каховської ГЕС може спричинити спалахи епідемій на лівобережжі Херсонщини — ЦНС

Затоплені будинки в Олешках
Затоплені будинки в тимчасово окупованому місті Олешки. 10 червня 2023 року. Фото: AP

Через руйнацію російськими військами Каховської греблі були затоплені місця поховань. Це може призвести до епідемій на тимчасово окупованому лівому березі Херсонської області. Про це на сайті повідомив Центр національного спротиву.

"На території, що була підтоплена внаслідок руйнування Каховської ГЕС, розташовані 12 цвинтарів, скотомогильник та біотермічна яма для утилізації трупів сільськогосподарських тварин. Відповідні дані циркулюють у внутрішніх документах окупаційної влади Херсонщини, які є у розпорядженні Центру нацспротиву", йдеться в повідомленні.

У Центрі зазначають, що підтоплення таких об’єктів може спричинити епідемії на тимчасово окупованих територіях Херсонської області.

Раніше голова ОВА Олександр Прокудін розповів, що на деокупованій території Херсонської області без електрики залишаються 42 населені пункти, в 10 з них ніхто не живе.

Керівник пресофісу ОВА Толоконніков повідомив, що станом на 2 липня Голій Пристані досі стоїть вода. В деяких місцях вона сягає позначки у сімдесят сантиметрів. Люди скаржаться на сморід, тому що воду окупанти не викачують.

А за офіційними даними, внаслідок підриву військами РФ Каховської ГЕС, у річку витекло 150 тонн нафти. Затоплені тисячі гектарів лісів, тисячі людей втратили домівки, тисячі птахів та тварин загинуло або опинилося під загрозою вимирання.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок