Представники УПЦ програли суд щодо незаконного виселення з Лаври

Представники УПЦ програли суд щодо незаконного виселення з Лаври

Представники УПЦ програли суд щодо незаконного виселення з Лаври
Києво-Печерська Лавра Фото: Олександр Ткаченко/Telegram

Представники УПЦ програли суд, у якому заявляли, що їх незаконно виселили із заповідника "Києво-Печерська лавра". Про це йдеться у рішенні суду оприлюдненого 29 червня 2023 року.

29 березня сплив договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою. Представники церкви мали залишити територію Лаври. Проте ніхто не виселявся.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Представники УПЦ 1 липня заявили, що "судом жодного рішення не прийнято". Вони заявили, що отримали лист від заповідника "Києво-Печерська.

Що відомо про роботу Комісії Мінкульту у Лаврі

29 березня сплив договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою. Представники церкви мали залишити територію Лаври.

21 березня в Києво-Печерській Лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ.

30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просить усунути перешкоди у користуванні майном. Проте згодом комісія почала діяти.

19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень віряни зірвали захисні ролети.

Комісія зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан корпусу 112. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.

У коментарі Суспільному експомісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) відкинув звинувачення у нищенні майна Лаври. Він зазначив, що "це все зробив музей, він нам це передав".

На початку травня комісія МКІП передала 16 корпусів Лаври у користування заповідника. В УПЦ заявили, що її представники актів приймання-передачі майна не підписували.

На початок