Комісія Мінкульту припинила доступ ченців УПЦ до приміщень Лаври

Комісія Мінкульту припинила доступ ченців УПЦ до приміщень Лаври

Комісія Мінкульту припинила доступ ченців УПЦ до приміщень Лаври
Києво-Печерська Лавра. Фото: УНІАН

Комісія міністерства культури та інформаційної політики України припинила доступ ченців УПЦ до приміщень Лаври. Мова йде про опечатування тих корпусів, де немає монахів, уточнила Суспільному голова спецкомісії Марʼяна Томин.

Як зазначається у документі, який опублікував адвокат Києво-Печерської лаври протоієрей Микита Чекман, комісія з Мінкульту закінчила свою роботу.

5 червня спецкомісія склала Акт приймання-передачі державного майна, який Монастир отримав для підпису, але не повернув Заповіднику. Зазначається, що представники Монастиря й надалі використовують частину корпусів Лаври.

"З урахуванням зазначеного та враховуючи статус памʼяток Нижньої Лаври, які знаходяться під охороною ЮНЕСКО, Заповідником прийнято рішення щодо припинення доступу ченців Монастиря до приміщень", — йдеться у документі.

За наказом заповідника "Києво-Печерська Лавра", 4 липня розпочне роботу нова комісія, яка займеться опечатуванням цих корпусів. Як уточнила Суспільному голова спецкомісії Марʼяна Томин, мова йде про опечатування тих корпусів, де немає монахів.

"У разі відмови Монастиря передати ключі від корпусів (приміщень), згідно з переліком, такі замки будуть замінені, а корпуси (приміщення) опечатані", — додається у документі.

Що відомо про роботу Комісії Мінкульту у Лаврі

29 березня сплив договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою. Представники церкви мали залишити територію Лаври.

21 березня в Києво-Печерській Лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ.

30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просить усунути перешкоди у користуванні майном. Проте згодом комісія почала діяти.

19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень віряни зірвали захисні ролети.

Комісія зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан корпусу 112. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.

У коментарі Суспільному експомісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) відкинув звинувачення у нищенні майна Лаври. Він зазначив, що "це все зробив музей, він нам це передав".

На початку травня комісія МКІП передала 16 корпусів Лаври у користування заповідника. В УПЦ заявили, що її представники актів приймання-передачі майна не підписували.

Раніше представники УПЦ подали позов до суду щодо визнання недійсною односторонню відмову від продовження договору, і заявили, що не збираються виселятися з Лаври до закінчення судового процесу. Проте церковники суд програли, де було визнано, що УПЦ законно виселили з Києво-Печерської лаври.

На початок