Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо боротьби з корупцією в судах

Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо боротьби з корупцією в судах

Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо боротьби з корупцією в судах
Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони №359/2023 про прискорення судової реформи і подолання корупції в судах.

Про це повідомляє Офіс президента.

"Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 червня 2023 року "Про прискорення судової реформи та подолання проявів корупції у системі правосуддя", — йдеться у повідомленні.

У рішенні РНБО зазначається, що успішна судова реформа є однією із семи ключових вимог Євросоюзу, пов’язаних із євроінтеграцією України.

При цьому Рада національної безпеки і оборони звертається до законодавчих органів щодо необхідності розгляду питання внесення змін до низки чинних законів. Зокрема, РНБО закликає посилити кримінальну відповідальність за корупційні правопорушення у сфері правосуддя, запровадивши позбавлення волі на термін від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Також пропонується внести зміни до Кримінального процесуального кодексу України задля посилення ролі інституту суду присяжних і розширення випадків його застосування. Окрім того, РНБО пропонує змінити закони України "Про судоустрій та статус суддів" і "Про Вищу раду правосуддя".

Указ набирає чинності з дня його опублікування. Контроль за виконанням рішення покладається на секретаря РНБО Олексія Данілова.

На початок