На Закарпатті провели літню школу програмування. Участь взяли діти з 14-ти областей України

На Закарпатті провели літню школу програмування. Участь взяли діти з 14-ти областей України

На Закарпатті провели літню школу програмування. Участь взяли діти з 14-ти областей України
Фото: Суспільне Ужгород

64 дітей та 10 лекторів взяли участь у літній школі програмування у Берегові. Туди приїхали учасники з 14-ти областей України. Про це Суспільному розповів організатор Літньої школи програмування Олександр Міца. За його словами, такий захід проводять вшосте. Цього разу навчання тривали 8 днів.

Третій рік участь у Літній школі програмування бере ужгородка Софія Заплатинська. "Мені дуже сподобалось. Насправді, я беру участь уже втретє. Перші два рази були в Хусті, а так сталося, що ми зараз зібралися в Берегові. Мені дуже подобається, тут компетентні вчителі, цікаві діти приїжджають з усієї України, тому це велике задоволення для мене. Для мене майже все було нове. Теми були дуже цікаві. Найбільше мені сподобалися графи. Ми тільки почали їх вчити і для мене це було нове та цікаве", — розповіла дівчинка.

Ксенія Стрильбицька — переселенка з Маріуполя. Дівчина зараз живе у Вінницькій області. Каже: програмуванням займається впродовж двох з половиною років, за цей час брала участь у різних конкурсах. "У Всеукраїнській олімпіаді з програмування цього року я отримала золото, також брала участь у кількох міжнародних конкурсах, це румунські та болгарські. Мені тут дуже сподобалося. Я вперше жила в гуртожитку. Мені тут сподобалася комунікація. Ми обговорювали щодня задачі. Мені дуже сподобалися лекції. Тут чудові лектори, вони розповідають корисний матеріал цікавим способом", — додала Ксенія.

На Закарпатті провели літню школу програмування. Участь взяли діти з 14-ти областей України
Фото: Суспільне Ужгород

Упродовж тижня у Літній школі програмування тривали лекції та практичні заняття. В останній день, 30-го червня, провели змагання "Кубок Закарпаття". Матеріал викладали лектори з різних областей. Василь Білецький для цього приїхав зі Львова, а Сергій Вапнічний — з Ужгорода. "Я разом з моїми колегами з університету приїхали сюди для того, аби провести два дні, один з яких є тренувальним днем, а сьогодні ми проводимо Кубок Закарпаття, працюємо з вищою лігою, тобто з тими учнями, котрі мають найвищий рівень. Цього разу тему лекції визначали учасники. Ми провели своєрідне опитування, де запитали, що саме вони хотіли б почути, більшість проголосувала за декартові дерева. Декартові дерева — це така структура даних, яка дозволяє швидко опрацьовувати великі об'єми даних", — каже хлопець.

"У нас школа поділена на ліги — четверта, третя, друга і перша. У кожну лігу обирають відповідних фахівців, які найбільш ефективні для цієї вікової групи, ну в нас така різновікова група, охоплена одним рівнем володіння матеріалу. В обов'язки лектора входить: підготувати ті лекції, які назначені на певний день, викласти лекційний матеріал, запустити відповідний контент, а після обіду в нас розбір того, що учасники цієї школи не допрацювали, не зрозуміли", — розповів лектор літньої школи Сергій Вапнічний.

На Закарпатті провели літню школу програмування. Участь взяли діти з 14-ти областей України
Фото: Суспільне Ужгород

64 дитини взяли участь у Літній школі програмування в Берегові. Розповів організатор Олександр Міца. За його словами, приїхали учасники з 14-ти (чотирнадцяти) областей.

"У нас більше десятка призерів четвертого етапу, ми їх запрошували у першу чергу, далі — призери обласних змагань та призери районних, тобто ми намагалися брати тих дітей, які вже мають певний досвід, а також у нас є ліга, де є початківці. Це шоста за рахунком літня школа, бо в нас була одна зимова. Базою завжди був Хуст. Цього року ми вперше в Берегові, але формат школи не змінився. У нас був організаційний внесок. Зрозуміло, що вони наперед знали, яка це сума, тому що проживання, харчування та інші видатки в нас тут присутні, тому охочі взяти участь, оплатили цей захід", — ділиться чоловік.

За словами Олександра Міци, після закінчення занять у Літній школі програмування, учасники отримують дипломи з участь у змаганнях "Кубок Закарпаття".

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram

На початок