"Армія відновлення" на Волині: скільки людей залучили та до яких робіт

"Армія відновлення" на Волині: скільки людей залучили та до яких робіт

Із січня до червня 2023-го до виконання суспільно корисних робіт у рамках запровадженого урядом проєкту "Армія відновлення" на Волині залучили 124 безробітних. Торік тимчасові роботи виконували 28 безробітних, – розповіла Суспільному директорка обласного центру зайнятості Алла Куцин.

Цього року, з її слів, найбільше безробітних до суспільно важливої праці залучили Ковельська філія (49 людей), Камінь-Каширська філія (15 людей), Володимирська філія (5 людей) та Луцька філія (1 людина).

"Армія відновлення" на Волині: скільки людей залучили та до яких робіт
Директорка обласного центру зайнятості Алла Куцин. Фото: Суспільне Луцьк

"Армія відновлення", сказала Алла Куцин, цього року задіювала працівників у таких громадах: Заболотівська, Ратнівська, Шацька, Камінь-Каширська, Старовижівська, Турійська, Головська, Головненська, Локачинська, Олицька, Маневицька, Сереховичівська, Колодяжненська, Прилісненська, Доросинівська, Любешівська, Копачівська, Сошичненська, Зимнівська, Велицька й Дубівська.

Як долучають до проєкту безробітних Любешівській громаді

У Любешівській ТГ проєкт "Армія відновлення" стартував у червні 2023-го. Долучитися до суспільно-корисних робіт може будь-хто із зареєстрованих безробітних, – розповіла начальниця Любешівського відділу центру зайнятості Ольга Ковальчук.

З її слів, із працівниками попередньо укладають строковий трудовий договір. "Ці роботи відбуваються на умовах повного робочого дня, зарплата буде мінімальна, із жовтня – це 6 700 гривень. Це може бути і заготівля дров, розбір завалів тощо", – сказала спеціалістка.

"Армія відновлення" на Волині: скільки людей залучили та до яких робіт
Фото: Суспільне Луцьк

Серед тих, хто в пошуку роботи й нині долучився до проєкту – волинянин Володимир Шубіч, який допомагає облаштовувати укриття в Любешівському ліцеї. З початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну чоловік пішов воювати.

"пішов добровольцем, попав у 92 бригаду, мені сподобалося з тими хлопцями на службі, я з ними й зараз спілкуюся", – каже волинянин.

Як працює "Армія відновлення" на Волині
Володимир Шубіч. Фото: Суспільне Луцьк

Нині Володимир Шубіч звільнений у запас, бо доглядає 89-річного батька. Каже: став на облік у центрі зайнятості, бо шукає роботу. "Вирішив допомогти дітям, щоб мали укриття, щоб сховатися було де. З дев'ятої до шостої тут працюємо. Сьогодні сьомий день працюю", – сказав учасник проєкту.

У Любешівському ліцеї учасники "Армії відновлення", зазначив Володимир Шубіч, працюватимуть упродовж десяти днів.

"Армія відновлення" на Волині: скільки людей залучили та до яких робіт
Працівники, які допомагають облаштовувати укриття в Любешівському ліцеї. Фото: Суспільне Луцьк

Цьогоріч бюджет на проєкт в області становить 660 тисяч гривень, – розповіла директорка обласного центру зайнятості Алла Куцин.

"Для Волині "Армія відновлення" більше характеризується, як "армія оборони", бо нас Бог милував, ми не маємо великих руйнувань. Упродовж січня-червня ми залучили 124 безробітних, майже увесь бюджет освоїли. Плануємо, що цей кошторис збільшимо та освоїмо більше мільйона гривень", – додала посадовиця.

Довідково: Програма орієнтована на працездатних осіб, у тому числі осіб, що не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров'я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану, зокрема безробітних та інших незайнятих осіб. Станом на 28 червня 2023-го на Волині налічується 1 713 актуальних вакансій.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок