Вступна кампанія: що потрібно знати абітурієнтам

Вступна кампанія: що потрібно знати абітурієнтам

Вступна кампанія: що потрібно знати абітурієнтам Суспільне Карпати

З першого серпня абітурієнти зможуть зареєструвати заяви в електронних кабінетах та подати документи до університетів. Про це інформує Міністерство освіти і науки.

30-го липня ще є можливість протестувати роботу електронних кабінетів. Проте усі подані заяви вилучать цього ж вечора, а паролі та логіни стануть недійсними.

Прийом заяв та документів розпочинається із 13 до 22 серпня (для тих, хто вступає за результатами ЗНО), до 16 серпня- хто складає вступні іспити.

Скласти іспити на місця державного замовлення вступники зможуть до 12-го серпня. Для тих абітурієнтів, які вступатимуть на контрактну форму, вищі навчальні заклади можуть проводити додаткові іспити та творчі конкурси із 13-го до 22-го серпня.

Як повідомив Суспільному проректор з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Руслан Запухляк, для зручності абітурієнтів на сайті ПНУ створили електронну форму для реєстрації та проходження вступних конкурсів, форму заяви та розклад вступних випробувань.

"Вступні випробування в нашому університеті розпочинаються із четвертого серпня. Вони відбуватимуться у кілька етапів: чотири - на бюджет і два - на контракт, щоб вступники змогли спробувати себе у різних вишах", - каже Запухляк.

У 2020-му році вперше будуть чинні сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років, окрім іноземних мов (вони дійсні, починаючи із 2018-го).

Якщо минулого року одинадцятикласники могли подавати сім заяв на чотири спеціальності, то цього року їх зменшили до п’яти на будь-яку кількість спеціальностей.

За словами першого проректора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Олега Мандрика, вступ до цього вишу здійснюється за понад 40-ка вступними програмами: "Із цих 40 вступних програм в минулому році ми відкрили десять нових, а цього року п’ять. Зокрема, "Міжнародна економіка","Інженерія відновлювальної енергетики", "Інтернет речей", "Інформаційно-вимірювальні смарт-технології" та "Міжнародний готельно-туристичний бізнес".

Цього року також є можливість подати оригінали документів поштою. Через це збільшили інтервал до 5 днів між останнім днем подачі документів та видачею наказу про зарахування. Також вступники можуть надіслати сканкопії з електронним підписом потрібних для вступу документів електронною поштою, а оригінали принести вже на початку навчання.

Рекомендації для зарахування на бюджет оприлюднять не пізніше 27-го серпня, а подача вступниками документів для зарахування – до вечора 31-го.

Авторка: Ілона Шевченко

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди