ВДНГ створить реєстр необлікованих цінностей

ВДНГ створить реєстр необлікованих цінностей

Мозаїчне панно на стіні павільйону №26 в "експоцентрі Україна"
Мозаїчне панно на стіні павільйону №26 в "експоцентрі Україна". Фото: Evgeny Mushkin/Facebook

Національний комплекс "Експоцентр України" (ВДНГ), що у Києві, створить публічний реєстр неврахованих цінностей. Це сприятиме прискоренню реєстрації пам'яток у держаному реєстрі, повідомив генеральний директор "Експоцентру" Євгеній Мушкін у Facebook.

Передувало такому рішенню руйнування мозаїчного панно на стіні павільйону №26, що належить до балансу ДСНС і яке було присвячене рятувальникам. У Міністерстві культури повідомили, що мозаїка не мала статусу об'єкта культурної спадщини.

За словами Євгенія Мушкіна, після наради з керівництвом столичного управління ДСНС вирішили відновити зруйноване мозаїчне панно в його первісному вигляді. "Для цього частково буде використано елементи оригінального панно, що збереглися. Вважаю, що це гідний приклад відповідального лідерства і вміння виправляти помилки. Зі свого боку ми готові допомогти ДСНС знайти фахівців, що спеціалізуються на відновленні подібних робіт", — зазначив гендиректор ВДНГ.

За його словами, першочерговим завданням має стати запобігання таким випадкам у майбутньому. Законодавство передбачає необхідний механізм обліку та захисту таких видів пам'яток, як панно, мурали, вітражі, а ініціювати внесення таких пам'яток до державного реєстру може будь-хто. "Ми вирішили створити публічний реєстр поки що необлікованих цінностей ВДНГ. Це дозволить мистецтвознавцям, архітекторам та іншим небайдужим людям з активною громадською позицією та відповідною експертністю у зручний для всіх спосіб нарешті зафіксувати цінні необліковані об'єкти культурної спадщини ВДНГ, а нам — отримати структуровану інформацію, з якою ми звернемось до відповідного органу державної влади із заявою про реєстрацію таких пам'яток у державному реєстрі", — наголосив Євгеній Мушкін.

На початок