У Німеччині померла жінка, що бачила останні дні Гітлера

У Німеччині померла жінка, що бачила останні дні Гітлера

Адольф Гітлер і водій Юліус Шрек в офіційному нацистському автомобілі "Мерседес"
Адольф Гітлер і водій Юліус Шрек в офіційному нацистському автомобілі "Мерседес" на знімку, дата якого невідома. Фото було зроблене до 16 травня 1936 року, коли Шрек помер у Мюнхені. Фото: АР

У Німеччині померла свідок останніх днів Адольфа Гітлера. Про це пише Newsweek. Йдеться про Йоганну Руф, яка працювала помічницею у бункері Гітлера і перебувала там до дня його смерті. Вона була останньою живою людиною, яка була свідком останніх днів керівників нацистської Німеччини.

Руф померла у віці 94 років 21 червня, повідомив Newsweek журналіст Віланд Гібель. Він працював з жінкою над її мемуарами.

Руф працювала помічницею у бункері в Берліні, де Гітлер разом із нацистськими чиновниками провів свої останні дні, коли радянські війська наступали на місто. Разом із нею з 27 квітня 1945 року там працювали приблизно 30 інших членів Федерації німецьких дівчат. Руф була однією з останніх, хто бачив шістьох дітей головного нацистського пропагандиста Йозефа Геббельса, перш ніж їх вбили їхні батьки.

Руф записувала свої спостереження в бункері на шматках паперу, відзначає Berliner Zeitung. У 2016 році вона познайомилася з Віландом Гібелем, який допомагав опрацьовувати її старі щоденники, щоб опублікувати їх як мемуари.

За словами Гібеля, спогади Руф заперечують твердження, що Гітлер нібито не загинув у бункері, а йому вдалося втекти.

За офіційною версією, Адольф Гітлер застрелився 30 квітня 1945 року у своєму бункері в Берліні, коли радянська армія взяла під контроль перший поверх Рейхстагу. Його дружина Єва Браун також скоїла самогубство, вона випила ціанистий калій. Того ж дня, згідно з інструкцією Гітлера, їхні тіла винесли по сходах через запасний вихід бункера, облили бензином і підпалили.

Водночас є версія, що Адольф Гітлер нібито не застрелився  у 1945-му, а втік і прожив довге життя.

На початок