Радіють і занурюються в дитинство: у Києві військових лікують за допомогою коней

Радіють і занурюються в дитинство: у Києві військових лікують за допомогою коней

Ексклюзивно
Сеанс іпотерапії для військових на столичному Іподромі.
Сеанс іпотерапії для військових на столичному Іподромі. Київ. 28 червня 2023р. . Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

У реабілітаційному центрі "СПІРІТ", що працює у київському "Іподромі" діє програма іпотерапіїІпотерапія — метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди. для лікування військових за допомогою коней. Терапевтична практика включає контакт із кіньми для стабілізації психологічного стану військовослужбовців, які перебувають на ротації.

Як розповіла кореспондентці Суспільного Юлії Коршенко засновниця реабілітаційного центру, медична психологиня та авторка програми "Spirit Warrior" Анна Бураго, пілотний проєкт іпотерапії для військових стартував влітку торік. І сеанси мали великий успіх серед солдатів. Тому реабілітаційний центр уклав меморандум про співпрацю з Управлінням морально-психологічного забезпечення Збройних сил України для того, аби програма працювала постійно. Загалом, каже Анна Бураго, сеанси іпотерапії пройшли понад 400 військових.

Іпотерапія для військових
Сеанс іпотерапії для військових. Київ. 28 червня 2023р. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

"Програма була розроблена з урахуванням чоловічої психології, що дозволяє стабілізувати стан психіки саме військових, які перебувають на ротації, які прийшли з поля бою, у яких порушений сон, які знаходяться у стресовому стані. Ми надаємо можливість їм переключити свою увагу, заземлитися і відчути себе тут і зараз. І коли це стається за допомогою коней і за допомогою тварин, психіка відпочиває, вони дійсно переключаються. З'являється сон, стабілізується настрій, з'являється радість, вони кажуть, що занурилися в дитинство", — розповіла Анна Бураго.

Сеанси для військових на території столичного Іподрому відбуваються два рази на тиждень. Заступник командира з морального психологічного забезпечення Богдан Мовчан з позивним "Мольфар" розповідає, що своїх бійців регулярно приводить на сеанси іпотерапії. Та й сам їздить на конях і доглядає за ними. Каже, контакт з тваринами допомагає поліпшити емоційно-психологічний стан.

Іпотерапія для військових
Сеанс іпотерапії для військових. Київ. 28 червня 2023р. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

"По факту після сеансів вони трохи веселіші. Вони дійсно задоволені цим процесом. Особисто мені дуже сподобалось, це мені нагадало мої дитячі роки, коли я мав змогу їздити верхи на коні. Після першого сеансу мені було дуже-дуже приємно та цікаво", — поділився враженнями "Мольфар".

У центрі "СПІРІТ" планують розробити програму для реабілітації поранених військових, повідомила Анна Бураго. Це буде індивідуальна програма за участі психолога, лікаря і коней. Утім, каже вона, щоб проєкт реабілітації бійців існував і надалі, центр постійно шукає спонсорів.

"Проект поки не фінансується, ми поки проводимо це за власний рахунок, нашого центру. Нам трохи не вистачає умов, манежик у нас маленький, нам треба великий манеж стандартного розміру — 20 на 60. На Іподромі є місце, де можна його вбудувати легко розбірну конструкцію і Іподром нам піде на зустріч. Але ми дуже потребуємо фінансової підтримки для цього", — сказала Анна Бураго.

На початок