Що відомо про нового начальника ГУ Нацполіції Хмельницької області: аналіз декларацій

Що відомо про нового начальника ГУ Нацполіції Хмельницької області: аналіз декларацій

Що відомо про нового начальника ГУ Нацполіції Хмельницької області: аналіз декларацій Фото: ГУ Нацполіції в Хмельницькій області

29 липня заступник голови Нацполіції України Олексій Руденко представив нового керівника поліції Хмельниччини. Ним призначено Руслана Герасимчука, який раніше обіймав посаду заступника начальника ГУ Нацполіції в Хмельницькій області.

Про це повідомляє сектор комунікації ГУ Нацполіції області.

«Руслан Герасимчук народився 7 травня 1978 року у м. Старокостянтинів Хмельницької області. В 1999 році закінчив Львівський інститут внутрішніх справ. Першим місцем служби став Старокостянтинівський районний відділ управління МВС України в Хмельницькій області. За час професійної діяльності в органах внутрішніх справ полковник Руслан Герасимчук пройшов шлях від оперуповноваженого районного відділу до начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області», - йдеться у повідомленні сектору комунікацій ГУ Нацполіції в Хмельницькій області.

Нагадаємо, Руслан Герасимчук на посаді начальника ГУ Нацполіції в Хмельницькій області замінив Анатолія Щадила, якого 15 липня цього року було призначено т.в.о. начальника ГУ НП в Дніпропетровській області.

Руслан Герасимчук займався в ГУ Нацполіції області питаннями фінансово-господарського забезпечення. Фото: ГУ НП в Хмельницькій області.Фото: ГУ Нацполіції в Хмельницькій області

Руслан Герасимчук займався в ГУ Нацполіції області питаннями фінансово-господарського забезпечення. Фото: ГУ НП в Хмельницькій області.

Членкиня громадської організації «Жіночий антикорупційний рух» Олена Покотило, яка є членом атестаційної комісії ГУ Нацполіції в Хмельницькій області каже, що призначення Руслана Герасимчука керівником поліції Хмельниччини є хорошим кадровим рішенням.

«Працюючи в атестаційній комісії, у нас не було жодних претензій до Руслана Герасимчука. До головного управління Нацполіції області його з Старокостянтинова запросив працювати екс-начальник Микола Семенишин. Руслан Герасимчук займався питаннями фінансово-господарського забезпечення поліції області. Він досить скрупульозний в роботі. Про призначення його начальником ГУ Нацполіції в Хмельницькій області говорили ще рік тому, але тоді на цю посаду призначили кандидатуру нардепа Олександра Гереги Анатолія Щадила», - каже Олена Покотило.

Кореспонденти Суспільного проаналізували усі декларації Руслана Герасимчука, які є на офіційному сайті Національного агентства запобігання корупції (НАЗК).

Декларацію за 2019 рік Руслан Герасимчук виправляв тричі. Фото: скрін з офіційного сайту НАЗК.Фото: офіційний сайт НАЗК.

Декларацію за 2019 рік Руслан Герасимчук виправляв тричі. Фото: скрін з офіційного сайту НАЗК.

Основна декларація за 2019 рік заступником начальника ГУ Нацполіції Хмельницької області Русланом Герасимчуком з’явилася на офіційному сайті НАЗК 13 березня 2020 року. Згідно цієї декларації Руслан Герасимчук зареєстрований у Старокостянтинові, а фактично проживає у Хмельницькому. Він одружений, разом із дружиною Іриною виховують двох синів та доньку.

У основній декларації за 2019 рік родина поліцейського задекларувала:

Нерухомість

 • земельну ділянку площею 34 207 кв.м в с. Григорівка Старокостянтинівського району (власність Герасимчука Руслана, право власності набуто 20.03.2007 року);
 • житловий будинок площею 160,6 кв.м в Старокостянтинові, який є власністю Герасимчук Раїси Іванівни (з 31.12.2017 року існує усна домовленість Руслана Герасимчука з власницею про право користування будинком);
 • земельну ділянку площею 20 000 кв.м в с. Миролюбне Старокостянтинівського району (власність Руслана Герасимчука, право власності набуто 10.12.2016 року);
 • квартиру площею 92,2 кв.м у Хмельницькому (власність дружини Ірини Герасимчук, право власності набуто 28.12.2008 року).

Транспортні засоби

 • HUNDAI TUCSON, 2007 р.в. (власність Гаврилюк Галини Єфремівни, Герасимчук Руслан набув 31.12.2016 року право керування автомобілем);
 • TOYOTA RAV-4 HYBRID, 2018 р.в. (власність фермерського господарства «Гроцький», керівником якого є Герасимчук Раїса Іванівна. Герасимчук Руслан набув 10.10.2018 року право керування автомобілем).

Доходи

 • заробітну плату Руслана Герасимчука, отриману за основним місцем роботи в ГУ Нацполіції в Хмельницькій області – 406 616 гривень;
 • дохід від надання майна в оренду, отриманий Русланом Герасимчуком від СТОВ «Заготівельник» – 15 413 гривень;
 • заробітну плату Ірини Герасимчук, отриману за основним місцем роботи в Старокостянтинівській центральній районній лікарні – 50 416 гривень;
 • грошове забезпечення, отримане Владиславом Герасимчуком від Львівського державного університету внутрішніх справ – 2 696 гривень.

Грошові активи

 • готівкові кошти у сумі 272 000 гривень, які є власністю Руслана Герасимчука.

Уже 18 березня 2020 року на сайті НАЗК з’являється виправлена щорічна декларація заступника начальника ГУ Нацполіції в Хмельницькій області Руслана Герасимчука.

У цій декларації з розділу нерухомість зникає земельна ділянка площею 20 000 кв.м в селі Миролюбне Старокостянтинівського району (власність Руслана Герасимчука, право власності набуто 10.12.2016 року).

19 березня 2020 року на сайті НАЗК з’являється ще одна виправлена щорічна декларація заступника начальника ГУ НП в Хмельницькій області Руслана Герасимчука.

У ній є виправлення в розділі нерухомість та з’являється запис в розділі «Об’єкти незавершеного будівництва». Так, у декларації зазначається, що у власності дружини Ірини Герасимчук з 28.12.2008 року перебуває квартира площею 92,2 кв.м вартістю 922 000 гривень, що знаходиться в Хмельницькому. Але з 05.07.2019 року цю квартиру було повернуто на обслуговуючий кооператив «Амстердам» як пайовий внесок. У той же час Руслан Герасимчук декларує об’єкт незавершеного будівництва – квартиру площею 114,9 кв.м в Хмельницькому, яка є власністю обслуговуючого кооперативу «Амстердам», з яким дружина Ірина Герасимчук уклала договір пайової участі в будівництві.

Ще одна виправлена декларація за 2019 рік заступника начальника ГУ НП в Хмельницькій області Руслана Герасимчука з’явилася 20 березня 2020 року. У ній про квартиру в Хмельницькому площею 92,2 кв.м, яка знаходилася у власності Ірини Герасимчук з 28.12.2008 року, немає вже жодного слова.

Коли Руслан Герасимчук ще працював у Старокостянтинові, в нього були лише земельна ділянка та ВАЗ, яким він мав право керувати. Фото: Гу Нацполіції в Хмельницькій області.Фото: ГУ Нацполіції в Хмельницькій області

Коли Руслан Герасимчук ще працював у Старокостянтинові, в нього були лише земельна ділянка та ВАЗ, яким він мав право керувати. Фото: Гу Нацполіції в Хмельницькій області.

Перша декларація Руслана Герасимчука на офіційному сайті НАЗК зареєстрована в 2016 році. За 2015 рік тоді ще заступник начальника-начальник кримінальної поліції Старокостянтинівського відділу поліції ГУ НП в Хмельницькій області декларував, що зареєстрований та живе у Старокостянтинові з дружиною та трьома дітьми.

У його декларації за 2015 рік значиться земельна ділянка площею 34207 кв.м в с. Григорівка Старокостянтинівського району (право власності Русланом Герасимчуком набуто в 2007 році) та автомобіль ВАЗ-21093, 2003 року випуску, власником якого є Герасимчук Володимир Лаврентійович, а Руслан Герасимчук має лише право керування автомобілем. З доходів родини – заробітна плата Руслана Герасимчука в сумі майже 79 тисяч гривень та його ж дохід від надання нерухомого майна в оренду СТОВ «Заготівельник» в сумі 4 тисячі гривень. Дружина Ірина задекларувала лише матеріальну допомогу при народженні дитини в сумі понад 10 тисяч гривень.

У 2017 році Руслан Герасимчук подає декларацію за 2016 рік уже як заступник начальника ГУ Нацполіції в Хмельницькій області. Серед транспортних засобів, яким декларант набув право керувати 31.12.2016 року, з’явився HUNDAI TUCSON, 2007 р.в., власником якого є Гаврилюк Галини Єфремівна. Інших змін у нерухомості та транспортних засобів Руслан Герасимчук не декларує. Його зарплата за 2016 рік склала понад 120 тисяч гривень, а дохід від надання майна в оренду СТОВ «Заготівельник» - 7 тисяч гривень. Дружина Ірина отримала 10 тисяч гривень матеріальної допомоги пр и народженні дитини.

У декларації за 2017 рік заступник начальника ГУ Нацполіції в Хмельницькій області Руслан Герасимчук декларує, окрім земельної ділянки в селі Григорівка Старокостянтинівського району, уже й житло. Зокрема, кімнату площею 18 кв.м в м. Хмельницький, яку, згідно декларації, орендує з 31.12.2016 року в комунальному підприємстві «Управляюча муніципальна компанія "Будівельник" Хмельницької міської ради. Крім того, у декларації з’являється житловий будинок площею 160,6 кв.м, розташований у м. Старокостянтинів, який є власністю Герасимчук Раїси Іванівни. Декларант зазначає, що набув права користування ним з 31.12.2017 року. Дружина Ірина Герасимчук декларує квартиру площею 66 кв.м. в Старокостянтинові, якою користується з 21.02.1994 року. Власницею квартири є Байдич Ганна Сергіївна. Інших майнових змін в декларації немає. У 2017 році доходи родини поліцейського складалися з його зарплати у розмірі 280 тисяч гривень, понад 13 тисяч доходу від здавання майна в оренду СТОВ «Заготівельник» та 7 тисяч матеріальної допомоги при народженні дитини, отриманих дружиною.

У 2019 році заступник начальника ГУ Нацполіції в Хмельницькій області Руслан Герасимчук подає до НАЗК щорічну декларацію за 2018 рік. У цій декларації знову є зміни у розділі нерухомість. У декларанта залишається право власності на земельну ділянку в селі Григорівка Старокостянтинівського району, оренда кімнати в Хмельницькому, користування будинком у Старокостянтинові. Але крім того, Руслан Герасимчук декларує службову квартиру площею 92,2 кв.м, отриману від Хмельницької міської ради 28.12.2018 року. Та земельну ділянку площею 20 000 кв.м в селі Миролюбне Старокостянтинівського району, право власності на яку набуте 10.12.2016 року. Дружина за 2018 рік не декларує жодної нерухомості.

Є зміни і в транспортних засобах, якими набуває право керувати Руслан Герасимчук. Окрім ВАЗ-21093, який належить Герасимчуку Володимиру Лаврентійовичу, та HUNDAI TUCSON, який є власністю Гаврилюк Галини Єфремівни, але якими декларант набув права керування, у його декларації з’являється ще й легковий автомобіль Toyota RAV-4 Hybrid, 2018 року випуску. Останній є власністю фермерського господарства «Гроцький», а Руслан Герасимчук набув права керування автівкою 10.10.2018 року.

У 2018 році доходи Руслана Герасимчука складалися з його зарплати у сумі 330 тисяч гривень, 17 тисяч доходу від надання майна в оренду СТОВ «Заготівельник», доходу від відчуження нерухомого майна у розмірі 33 тисяч гривень, отриманих від фізичної особи Юрія Гаймісаренка, та соціальної допомоги від управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради у сумі 1 тисячі гривень. Дружина задекларувала заробітну плату, отриману в Старокостянтинівській центральній районній лікарні, в сумі 11 тисяч гривень, а син – 940 гривень грошового забезпечення, отриманих від Львівського державного університету внутрішніх справ.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди