Каховська ГЕС: екологи прогнозують загибель значної частини дерев на підтоплених територіях

Каховська ГЕС: екологи прогнозують загибель значної частини дерев на підтоплених територіях

Херсонщина, наслідки затоплення через підрив Каховської ГЕС
Херсонщина, наслідки затоплення через підрив Каховської ГЕС. Фото: керівник МВА Роман Мрочко/Telegram

Екологи прогнозують загибель значної частини дерев на постраждалих від тривалого підтоплення територіях внаслідок підриву росіянами греблі Каховської ГЕС. Про це повідомив Штаб ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС.

"Внаслідок підтоплення, скоріш за все, загине частина березових і дубових лісів, у тому числі і одні з найбільших дубів-велетнів Херсонщини, що ростуть у Збур’ївському лісництві неподалік від берега Дніпра. Хвойні дерева також мають мало шансів на виживання, адже вони перебувають у воді та вологому ґрунті досить тривалий час", — йдеться у повідомленні.

За даними фахівців, при підтопленні тривалістю до 10 днів, гине до 30 % лісових насаджень, а при тривалому підтоплені (від 10 до 20 днів) ймовірність загибелі становить до 70 %. Вже зараз можна говорити про втрату біорізноманіття в лісах і в суміжних ландшафтах в постраждалих районах на півдні України, зазначили у Штабі ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС.

Що відомо про затоплення на лівобережжі Херсонщини

​​Станом на ранок 23 червня відомо про 18 загиблих внаслідок підриву російськими військами Каховської ГЕС у Голопристанській громаді на Херсонщині.

У тимчасово окупованих Олешках — гуманітарна криза, зруйновані будинки, антисанітарія.Точна кількість загиблих у тимчасово окупованих Олешках, через підтоплення, яке сталось внаслідок підриву Каховської ГЕС російськими військовими, поки не відома.

Раніше голова ОВА Прокудін заявив, що на лівобережжі Херсонської області російські військові хочуть приховати усі жахливі наслідки підтоплення після підриву Каховської ГЕС, щоб світ не побачив цю катастрофу. 17 населених пунктів, які досі підтоплені, наразі на межі гуманітарної катастрофи.

Також в Генштабі повідомили, що на тимчасово окупованій території Херсонської області, різко погіршилась санітарно-епідеміологічна ситуація. Через відсутність доступу людей до належного медичного забезпечення та якісної води в низці населених пунктів лівобережжя виявили спалахи вірусного гепатиту A.

На початок