Фортеця-митниця: що відомо про зруйнований замок Ракочі на Хмельниччині

Фортеця-митниця: що відомо про зруйнований замок Ракочі на Хмельниччині

Фортеця-митниця: що відомо про зруйнований замок Ракочі на Хмельниччині Фото: Суспільне Поділля

На Хмельниччині, біля заповідника «Меджибіж», у 16 столітті був ще один замок у якому була розташована митниця. Про це кореспондентам Суспільного, розповів старший науковий співробітник музею Сергій Войтко. За його словами на Поділлі була ще одна фортеця, до якої з’їжджалися купці з різних країн.

«Був у нас тут ще один замок, 2,5 кілометра звідси від нас, між селами Ставинці і Головчинці, він називався Ракочі. Будували його скоріш за все Синявські, бо там знайшли оригінальну печатку Рафаїла Синявського. Татари в 1566 році захопили та знищили замок, тоді коли навколо позамерзала вода і замерзло болото», - розказує Сергій.

Цікава фортеця тим, що у 16 столітті на її теритирої знаходилася митниця. Фото: СуспільнеФото: Суспільне Поділля

Цікава фортеця тим, що у 16 столітті на її теритирої знаходилася митниця. Фото: Суспільне

Замок був добре укріплений, квадратної форми мурами, з баштами на кутах і цікавий він тим, що то була митниця, розповідає Сергій Войтко.

«То була митниця – комора, там проходили перевірки багажів, на місті купці сплачували мито, одночасно там існували торгові ряди і відбувалася торгівля. Купцям, якщо вони їхали далі за їхнім бажанням, за відповідну плату надавалася охорона», - каже науковець.

Багато цікавих речей там знайдено археологами, додає Сергій Войтко. Є фрагменти розірваних гармат, залишки зброї.

Також на території замку, були знайдені рештки глиняного посуду. Фото: СуспільнеФото: Суспільне Поділля

Також на території замку, були знайдені рештки глиняного посуду. Фото: Суспільне

«Фрагменти гармат, датовані також 1566 роком, тим роком, коли було взято татарами цю фортецю. У нас є представлені і фрагменти турецького фаянсового посуду, ґудзики, є прикраси та інші речі. Але окрім цього, там знайшли ще велику кількість монет різних країн. І це є підтвердженням того, що тут дійсно була митниця. Тому, у той час купці, коли їхали, мали право сплачувати мито, тими грішми, з якої країни вони приїхали», - розповдає Сергій.

Замок Ракочі, був зруйнований татарами у 1566 році. Фото: СуспільнеФото: Суспільне Поділля

Замок Ракочі, був зруйнований татарами у 1566 році. Фото: Суспільне

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди