У Херсоні вода відступила від всіх будинків — голова ОВА

У Херсоні вода відступила від всіх будинків — голова ОВА

У Херсоні вода відступила від всіх будинків — голова ОВА
Херсон, мул на дорозі, який принесла штучна повінь внаслідок підриву Каховської ГЕС, 20 червня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

Станом на 10 годину 24 червня середній рівень підтоплення на правому березі Херсонської області становить 37 сантиметрів. Вода відступила від Херсона. У Новогреднєвому та Благодатівці підтоплені по одному домогосподарству.

Про оперативну ситуацію в області та ліквідацію наслідків затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС повідомив в Telegram керівник ОВА Олександр Прокудін.

За інформацією, у мікрорайоні Корабел проводитимуть дезінфекцію водопровідних мереж.

"Протягом кількох днів жителі мікрорайону зможуть використовувати водопровідну воду для господарських потреб. Згодом — як питну. Про це повідомимо пізніше. Підключена до електромережі головна каналізаційно-насосна станція у Херсоні, яка була знеструмлена через підтоплення. До електромережі під'єднали 28 абонентів", — сказав Прокудін.

У Херсоні вода відступила від всіх будинків — голова ОВА
Херсон, мікрорайон Корабел, підтоплена вулиця, 19 червня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

Також повідомив, що завершені роботи з прибирання залишків нафтопродуктів, принесених штучною повінню до Зимівника. Для знешкодження використали шість тонн реагенту.

За добу сапери обстежили 618 гектарів території на наявність вибухівки. Рятувальники відкачали воду з 68 будинків та підвалів. З раніше затоплених територій комунальники вивезли 400 тонн сміття, йдеться в повідомленні.

У Херсоні вода відступила від всіх будинків — голова ОВА
Херсон, площа Гідропарк після спаду води, 19 червня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

Раніше Міністерство енергетики України повідомило, що в рамках програми "Місія МАГАТЕ з підтримки та допомоги в Херсонській області" (ІСАМКО) направлять спеціальну місію. Вона буде спрямована на подолання наслідків підриву Каховської ГЕС.

Що відомо про затоплення на лівобережжі Херсонщини

​​Станом на ранок 23 червня відомо про 18 загиблих внаслідок підриву російськими військами Каховської ГЕС у Голопристанській громаді на Херсонщині.

У тимчасово окупованих Олешках — гуманітарна криза, зруйновані будинки, антисанітарія. Точна кількість загиблих у тимчасово окупованих Олешках, через підтоплення, яке сталось внаслідок підриву Каховської ГЕС російськими військовими, поки не відома.

Раніше голова ОВА Прокудін заявив, що на лівобережжі Херсонської області російські військові хочуть приховати усі жахливі наслідки підтоплення після підриву Каховської ГЕС, щоб світ не побачив цю катастрофу. 17 населених пунктів, які досі підтоплені, наразі на межі гуманітарної катастрофи.

Також в Генштабі повідомили, що на тимчасово окупованій території Херсонської області, різко погіршилась санітарно-епідеміологічна ситуація. Через відсутність доступу людей до належного медичного забезпечення та якісної води в низці населених пунктів лівобережжя виявили спалахи вірусного гепатиту A.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок