Футбол: чемпіонат Європи U21

Футбол: чемпіонат Європи U21

"Важкий матч для обох команд". Що сказав Руслан Ротань перед грою з Румунією на молодіжному Євро-2023

"Важкий матч для обох команд". Що сказав Руслан Ротань перед грою з Румунією на молодіжному Євро-2023

"Важкий матч для обох команд". Що сказав Руслан Ротань перед грою з Румунією на молодіжному Євро-2023
Руслан Ротань. Фото: УАФ

Головне з передматчевої пресконференції головного тренера України.

Україна готується до свого другого матчу на молодіжному Євро-2023 з футболу. В суботу, 24 червня, команда Руслана Ротаня зіграє в Бухаресті з господарями групи Румунією.

На чемпіонаті "синьо-жовті" стартували з перемоги над Хорватією — 2:0. Проте згодом поступилися першим місцем у квартеті Іспанії, що випередила Україну за кращою різницею голів.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Євро-2023 U21 з футболу в Україні. Дивіться усі матчі наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного (Суспільне Київ, Суспільне Вінниця тощо).

Вже в другому турі колектив Ротаня може достроково гарантувати собі місце у чвертьфіналі континентального форуму. Для цього "молодіжці" потрібно перемагати Румунію та розраховувати, що Іспанія в іншому матчі квартету не програє хорватам.

На передматчевій пресконференції Ротань розповів, серед іншого, про стан футболістів, які прибули до "молодіжки" з національної збірної, та очікування від матчу суботи.

  • Про кадрові проблеми:
"Є Михайло Мудрик та Владислав Ванат — вони відновлюються. Їхня участь у грі під питанням, але все можливо. Ми ще проконсультуємося з лікарями і фізіотерапевтами та ухвалимо рішення".
  • Що можна покращити в грі команди:

"Завжди тренер буде робити та мати можливість покращувати гру. Але що стосується минулої гри [з Хорватією], я б не хотів повертатися до неї, але у двох словах: гра була в наших руках, ми повели, добре дуже грали у перші пів години. Потім, коли результат став на нашу користь — це й психологія, і команда суперника додає, більш ризиковано йде вперед. Та й психологія нашої команди десь відтягує назад. Це нормальний процес".

"Були моменти у суперника? Так, ми вже поспілкувалися щодо цих моментів з футболістами, зробили висновки. Але є майстерність іншої команди, є наша — без помилок ніяк. Єдине, що їх потрібно виправляти, дивитися в майбутнє, готуватися до наступної гри, що ми й робимо".

"Ми перш за все хочемо покращувати свою гру. Робимо все для того, щоб від матчу до матчу це робити, віддаватися, працювати. Є ще таке поняття, як характер, а у цих матчах воно дуже вагому роль грає, бо [через] погодні умови розуміємо, що буде важко футболістам, до цього треба ще готуватися. Ще є тренування, ввечері оцінимо стан кожного гравця, якщо будуть зміни, ви це побачите".

  • Про погодні умови в Бухаресті:

"32 градуси у час початку матчу? До таких умов ми вже підлаштовувалися у перший день гри. Головне — це вода, щоб ми поповнювали свій баланс, бо дійсно ця спека... Ми маємо бути до цього готовими, а головними лікарями є свої настрій та характер".

"[Маємо] підготувати себе до того, що буде важко. Ми всі чудово розуміємо, що є погодні умови, вони для всіх однакові. А є суперник, котрий грає вдома, за якого вболіватимуть трибуни. Тому ми це маємо усвідомлювати".
  • Про участь у другому матчі поспіль Анатолія Трубіна й Георгія Судакова:

"Ми відправили листи до клубів й УЄФА, де нам відповіли, що щодо цього треба спілкуватися з клубами. Звернулися, поспілкувалися з гравцями, лікарями. Проаналізували все і зробили так, як вважали за потрібне".

"Вважаю, що хлопці заслуговують на це Євро, і якщо вони готові психологічно і хочуть цього, то це, мабуть, головна відповідь. Всі вони хотіли дуже зіграти, хотіли і Михайло Мудрик та Владислав Ванат, але їхній стан здоров'я не дозволив зіграти. Відправили відповідні документи у клуби та запитали в УЄФА".

Ротань
Анатолій Трубін. Анатолій Трубін. Фото: Getty Images

"VAR йде всіма лігами та матчами, тому, мабуть, не дійшов до фінальної частини молодіжного Євро. Але я гадаю, що в майбутньому це буде дуже скоро. Я ставлюся до цього спокійно, є як є. Наші вимоги — показувати гру, віддаватися на 100%, показувати професійний футбол, ставлення до нього, вболівальників, суперника, грати чесно".

"Те, що є такі моменти, як були [у матчі Франція — Італія], — це помилка арбітра. Якби був VAR, це врахували б, але я думаю, що скоро це дійде і на таких турнірах теж буде VAR".

  • Схема на гру з Румунією:

"Що стосується гри «ромбом», то ми не практикуємо її в нашій команді, у нас інші тактичні схеми, вимоги до гравців. Так, Георгій Судаков — різносторонній гравець, може зіграти на різних позиціях, але ми знаємо його якості, взаємодію з футболістами. Інколи Судаков з'являється у напівфланзі".

"По грі завтрашній — це перш за все інша гра, не матч з Хорватією. Не можна аналізувати гравцям та журналістам, що ці ігри будуть схожі. Збірна Румунії грала проти Іспанії, і якщо брати всі матчі, які зіграють — треба об'єктивно виділити Іспанію, вона показує гарний футбол упродовж багатьох років, практично грає в одній структурі, там зібрані хороші гравці".

"Хорватія, Україна, Румунія — ми десь рівні плюс-мінус. І гра з Хорватією була практично рівна, і в завтрашньому матчі очікуємо ситуації, коли одна з команд не володітиме повною перевагою. Матч буде важкий як для нас, так і для Румунії, плюс погодні умови. Дві команди будуть битися за результат — це потрібно і нам, і збірній Румунії".

На початок