Скібіцький: РФ з початку вторгнення наростила виробництво "Калібрів" та Х-101 у 3-4 рази

Скібіцький: РФ з початку вторгнення наростила виробництво "Калібрів" та Х-101 у 3-4 рази

Скібіцький: РФ з початку вторгнення наростила виробництво "Калібрів" та Х-101 у 3-4 рази
Заступник начальника ГУР МО України Вадим Скібіцький. Фото: Медіацентр Україна

Росія після початку повномасштабного вторгнення наростила виробництво крилатих ракет "Калібр" та Х-101 у 3-4 рази, а також вдосконалила застосування ракетного озброєння і безпілотних літальних апаратів.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький.

"По цих ракетах, які ви назвали ("Калібри" та Х-101 — ред.), відбулося зростання виробництва. Це приблизно в 3-4 рази. Так, росіяни виготовляють приблизно сорок, тридцять ракет (на місяць — ред.), залежно від типу. Менше – "Кинджалів", до шести одиниць. Рівень виробництва зараз навіть трішки більше, ніж це було до війни", — зауважив Вадим Скібіцький.

За його словами, росіяни також накопичили свої резерви, відновили виробництво з більшості позицій, змінили або навіть удосконалили тактику застосування і ракетного озброєння, і безпілотних літальних апаратів.

"Результат таких заходів ми побачили в травні. Особливо, якщо брати показники щодо безпілотних літальних апаратів. Їх було використано найбільше, починаючи з жовтня минулого року", — сказав Скібіцький.

Щодо появи у Брянській області Росії ракетних комплексів "Бал", заступник начальника ГУР сказав:

"Ми зараз ведемо дорозвідку, тому що дуже багато інформації по цьому питанню. З'ясуємо. Загалом ми розуміємо, яка може бути загроза. Знову ж таки, комплекси "Бал" і "Бастіон" використовувалися і з Кримського півострова, і з Херсонської області по наземних об'єктах. Але ефективність такого застосування була низькою через те, що ці комплекси призначені насамперед для боротьби з морськими цілями. "Бал" – це протикорабельний комплекс, а тому він не дуже ефективний проти сухопутних цілей", — зазначив він.

Водночас Скібіцький додав, що у ГУР є підтверджені дані, що росіяни дуже активно працювали над тим, щоб модернізувати цей комплекс і отримати можливість застосовувати його по наземних цілях.

У травні 2022 року Скібіцький повідомляв, що росіяни в змозі виготовляти близько 25 "Калібрів" на місяць, Х-101 – 35 одиниць, "Кинджалів" – дві одиниці в місяць, балістичних ракет 9М723 до "Іскандер-М" – п'ять одиниць.

"Таким чином, їм вдається завозити комплектувальні для виробництва ракетного озброєння, попри міжнародні санкції", — зазначив представник ГУР.

20 червня речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що Росія перекидає до кордонів з Україною протикорабельні ракетні комплекси Х-35 "Бал" через те, що відчуває дефіцит високоточних ракетних озброєнь.

На початок