Rheinmetall поставить Україні дві мобільні медичні операційні станції

Rheinmetall поставить Україні дві мобільні медичні операційні станції

Штаб-квартира німецького машинобудівного та зброєбудівного концерну Rheinmetall
. Штаб-квартира німецького машинобудівного та зброєбудівного концерну Rheinmetall у Дюссельдорфі, фото: AP

Німецький концерн Rheinmetall поставить Україні дві сучасні мобільні медичні польові операційні станції.

Про це повідомляє пресслужба Rheinmetall.

"Концерн отримав чергове замовлення від Міністерства оборони України на постачання сучасних мобільних медичних засобів для польових операцій. Rheinmetall поставить в Україну дві системи передової хірургічної групи (FST). Ці дві системи були придбані в рамках ініціативи уряду Німеччини "Enable & Enhance", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що загальна вартість контракту близько 8 мільйонів євро, а станції будуть доставлені в Україну наприкінці цього року та на початку наступного.

Захищена система FST складається з трьох комплектів транспортних засобів, до кожної з яких входить вантажівка, причепа та шість контейнерів, які залишаються встановленими на вантажівці та причепі навіть під час роботи.

У розгорнутому стані контейнери, які з’єднуються між собою та розширюються, включають зону прийому та сортування, рентгенівський кабінет, передопераційний та операційний блок, а також блок інтенсивної терапії. Вони оснащені генератором і резервуаром для води. Резервуар подачі дозволяє готовій системі працювати автономно протягом щонайменше 48 годин.

"Також система оснащена найсучаснішою медичною технологією: основні компоненти, такі як високоефективний рентгенівський пристрій, надходять від Siemens Healthineers, стратегічного партнера Rheinmetall", — йдеться у повідомленні.

FST призначені для хірургічних операцій. Вони дають змогу дуже швидко проводити рятувальні процедури для важко поранених солдатів поблизу передової.

У Rheinmetall нагадали, що наприкінці 2022 року отримали замовлення на постачання в Україну мобільної лікарні Role 2 під ключ.

Як повідомлялось, німецький промисловий концерн Rheinmetall планує цього літа поставити в Україну ще 20 бойових машин піхоти Marder.

На початок