Допомога Німеччини: Rheinmetall цього літа поставить в Україну 20 БМП Marder

Допомога Німеччини: Rheinmetall цього літа поставить в Україну 20 БМП Marder

Бойова машина піхоти Marder 1A4/3
. Бойова машина піхоти Marder 1A4/3, фото: AP

Німецький промисловий концерн Rheinmetall планує цього літа поставити в Україну ще 20 бойових машин піхоти Marder. У п'ятницю, 23 червня, в Дюссельдорфі компанія підтвердила відповідний графік виконання отриманого у травні від уряду ФРН замовлення. Відповідну заяву розміщено на сайті концерну.

“На замовлення німецького уряду компанія Rheinmetall знову постачає Україні бойові машини піхоти Marder. Сума замовлення, отриманого в травні 2023 року, становить двозначну цифру в діапазоні мільйонів євро. Marder мають бути доставлені влітку цього року”, — йдеться у повідомленні.

Раніше ФРН уже передала Україні  40  Marder: 20 від Rheinmetall і 20 зі складів своїх Збройних Сил (Бундесверу).

В концерні також повідомили, що Rheinmetall на додачу до замовлених на сьогоднішній день "Мардерів" може надати ще 60 машин.

“Робота над цим вже ведеться на заводах Rheinmetall в Касселі і Унтерлюсі. Щомісяця можна буде постачати до десяти бойових машин піхоти”, — йдеться у повідомленні.

За програмою німецького уряду Ringtausch Греція також отримає 40 БМП Marder. Вони також будуть відправлені цього літа, додали у концерні.

Ringtausch — це багатостороння програма обміну обладнанням, спрямована на підтримку військових зусиль України в умовах російської агресії. У співпраці з європейськими сусідами Німеччини та партнерами по НАТО Україні передається важке озброєння радянських часів в обмін на надлишкові системи західного виробництва. Rheinmetall бере участь у різних обмінах Ringtausch за участю збройних сил Греції, Чехії, Словаччини та Словенії.

Машини, що надаються, — це капітально відремонтовані системи Marder 1A3, які раніше належали Бундесверу. Ще навесні 2022 року компанія Rheinmetall Landsysteme GmbH власним коштом розпочала відновлення бойових машин піхоти до стану негайної бойової готовності на своїх майданчиках в Унтерлюсі та Касселі.

“Розроблена для Бундесверу і досі перебуває на озброєнні німецької армії, бойова машина піхоти Marder є однією з найнадійніших систем озброєння у своєму роді у світі. Машина неодноразово проходила бойову модернізацію”, — зазначили у концерні.

На початок