В Україну повернули тіла ще 51 полеглого захисника

В Україну повернули тіла ще 51 полеглого захисника

Автомобілі з тілами загиблих українських військових
Автомобілі з тілами загиблих українських військових. Фото: Міністерство реінтеграції

В Україну із тимчасово окупованих територій повернули тіла ще 51 полеглого захисника. Про це повідомили в Мінреінтеграції у п'ятницю, 23 червня.

"Відбулася репатріація тіл військовослужбовців, які віддали свої життя за Україну. Сьогодні вдалося повернути додому тіла 51 оборонця", — йдеться у повідомленні. Репатріація тіл із тимчасово окупованих територій України відбулася за сприяння Мінреінтеграції, Уповноваженого зі зниклих безвісти у співпраці з Об’єднаним центром при СБУ, іншими силовими структурами, відомствами та міжнародними організаціями. "Зазначимо, що повернення тіл загиблих українських військових відбувається відповідно до норм Женевських конвенцій", — наголосили у відомстві.

Україна 11 червня повернула з російського полону ще 95 українських захисників. Серед звільнених — 51 представник ЗСУ (зокрема 15 тероборонців), 29 нацгвардійців, 11 прикордонників, четверо військових моряків. Усі звільнені — чоловіки. Серед них двоє офіцерів, решта — рядовий та сержантський склад.

Обмін став можливим завдяки складним перемовинам, які проводить Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Зокрема вдалося повернути оборонців, які знаходилися в полоні у ПВК "Вагнер" та підрозділу "Ахмат".

25 травня Україна повернула з російського полону 106 людей, серед яких 68 вважалися зниклими безвісти.

На початок