"Билися за Бахмут і здійснили подвиг". Україна повернула з російського полону 106 людей

"Билися за Бахмут і здійснили подвиг". Україна повернула з російського полону 106 людей

Доповнено
Обмін військовополоненими з РФ 25 травня 2023 року
. Обмін військовополоненими з РФ 25 травня 2023 року. Фото: Мінреінтіграції

Україна повернула з російського полону 106 людей, серед яких 68 вважалися зниклими безвісти. Про це повідомили Координаційний штаб з питань поводження із військовополоненими і голова Офісу президента Андрій Єрмак. Йдеться про військових із Бахмутського напрямку — 8 офіцерів і 98 солдатів і сержантів. Також репатрійовано три тіла: двох іноземців та українки.

"Вони билися за Бахмут і здійснили подвиг, який не дозволив ворогу наступати далі вглиб нашого Сходу. Кожен з них — герой нашої держави", — написав Єрмак у Телеграм.

Він додав, що серед тих, кого повернули з полону, чимало вважалися безвісти зниклими. Рідні цих людей пройшли складний етап.

"Усі врятовані захисники захищали нашу землю на Бахмутському напрямку, 68 з визволених воїнів вважалися зниклими безвісти", — повідомили у Координаційному штабі з питань поводження із військовополоненими.

Серед звільнених військовослужбовців 98 належать до Збройних Сил України. Серед них, зокрема, 21 представник територіальної оборони. Також додому повернулися семеро прикордонників та один військовослужбовець Державної спеціальної служби транспорту.

Щонайменше сім врятованих воїнів мають різноманітні травми: кульові та осколкові поранення, опіки та переломи, загострені хронічні захворювання. Найстаршому зі звільнених військовослужбовців вже виповнилося 59 років, наймолодшому — 21 рік.

Попереду у звільнених захисників — реабілітація, яка включатиме психологічну та медичну підтримку. Також захисникам допоможуть відновити банківські картки та документи, повідомив Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За даними координаційного штабу, станом на 25 травня внаслідок обмінів додому повернули 2430 людей. Серед них — 139 цивільних.

На початок