Єдиний реєстр зброї запрацював в Україні — МВС

Єдиний реєстр зброї запрацював в Україні — МВС

Зброя, Єдиний реєстр зброї
Ілюстративне фото: УНІАН

В Україні повноцінно запрацював Єдиний реєстр зброї. Про це зранку 23 червня повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

"Основними перевагами впровадження ЄРЗ є те, що громадяни зможуть легко отримувати інформацію про свою зареєстровану зброю. Окрім того, завдяки діджиталізації послуг у сфері обігу зброї процедура отримання дозволів буде спрощена", — написав Клименко.

Єдиний реєстр зброї передбачає також створення Електронних кабінетів. За словами міністра, українці зможуть отримати послугу, не виходячи з дому, без відвідування органу Нацполіції, шляхом подачі документів через "Єдине вікно громадянина" або у магазині з продажу зброї.

У липні 2022 року заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко пояснив, що запровадження Єдиного реєстру зброї дозволить створити додаткові сервіси для громадян, які або вже є власниками зброї, або бажають ними стати.

"Також він потрібен для суб’єктів господарювання, які реалізують, виготовляють чи ремонтують зброю. Тобто завдання реєстру весь загальний цикл зброї автоматизувати. Щоб всі події, пов’язані з будь-якою одиницею зброї, були чітко зафіксовані. Щоб на будь-якому етапі розуміти, де вона є, що з нею відбувається, хто за це відповідає", — сказав він.

Положення про Єдиний реєстр зброї було затверджене наказом МВС №2 від 10 січня 2022 року, зареєстрованим у Мін’юсті 26 січня 2022 року за № 90/37426. Ця система буде документувати повний життєвий цикл зброї — від її імпорту чи виробництва до продажу та знищення, що сприятиме створенню умов запобігання її незаконному обігу.

Верховна рада України 23 лютого 2022 року прийняла за основу законопроект №5708 "Про право на цивільну вогнепальну зброю".

Дискусії про запуск в Україні Єдиного реєстру зброї велися ще кілька років тому. Зокрема міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, який загинув в авіакатастрофі у Броварах у січні, заявляв, що до кінця 2021 року реєстр має запрацювати.

На початок