"Будинок з мухами" отримав статус памʼятки архітектури

"Будинок з мухами" отримав статус памʼятки архітектури

"Будинок з мухами" отримав статус памʼятки архітектури
Фото: МКІП

Прибутковий "будинок з комахами" Марії Станіславської внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток. Про це 21 червня повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Тепер будинок за адресою вулиця Володимирська, 93, має статус пам’ятки архітектури місцевого значення.

Київська міська військова адміністрація має повідомити власника будівлі або його представника про те, що пам’ятка увійшла до Держреєстру, і "протягом цього року, але не пізніше ніж через 6 місяців після закінчення/скасування воєнного стану в Україні", забезпечити приведення облікової документації.

"Будинок з мухами" отримав статус памʼятки архітектури
"Будинок з мухами" отримав статус памʼятки архітектури. Фото: Вікіпедія

Що відомо про "Будинок з мухами"

Будинок з мухами (також відомий як Будинок з комахами) — історичний будинок, який має фасадну декорацію у вигляді рельєфних зображень комах.

Рішенням КМДА від 2021 року занесений до Переліку об’єктів культурної спадщини та має охоронний статус, але у 2022 році Окружний адміністративний суд міста позбавив будинок цього статусу. Рішення у цій справі, однак, так і не набрало чинності.

У середині квітня 2023 року в будівлі забудовник розпочав роботи без погодження з КМДА. Офіційно їх подали як "капітальний ремонт" на замовлення ОСББ, однак депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова та співзасновник памʼяткоохоронного хабу "Цегла" Дмитро Перов стверджували про початок демонтажу пам'ятки.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок