На Івано-Франківщині 11 ліцеїв отримають фінансування на облаштування укриттів. Що відомо

На Івано-Франківщині 11 ліцеїв отримають фінансування на облаштування укриттів. Що відомо

На Івано-Франківщині 11 ліцеїв отримають фінансування на облаштування укриттів. Що відомо
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

11 навчальних закладів Івано-Франківської області отримають фінансування на облаштування укриттів. Про це повідомив на Facebook-сторінці голова постійної комісії з питань бюджету Івано-Франківської обласної ради Назарій Іванів.

Як йдеться у дописі, відповідно до постанови Кабміну від 28 квітня 2023 року для області з державного бюджету спрямували 20 млн 887 тис. грн на сховища у ліцеях.

Перелік навчальних закладів, що отримають фінансування:

 • Коломийський ліцей № 5 імені Тараса Шевченка — 4 млн 708 тис. грн;
 • Івано-Франківський спортивний ліцей обласної ради — 3 млн 762 тис. грн;
 • Снятинський ліцей імені Василя Стефаника — 4 млн 500 тис. грн;
 • Коломийський ліцей № 9 — 1 млн 190 тис. грн;
 • Бурштинський ліцей № 2 — 1 млн 500 тис. грн;
 • Космацький ліцей імені Омеляна Ковча — 1 млн 425 тис. грн;
 • Калуський ліцей № 10 — 1 млн 237 тис. грн;
 • Верховинський ліцей — 947 тис. грн;
 • Лисецький ліцей — 744 тис. грн;
 • Перегінський ліцей № 1 — 522 тис. грн;
 • Івано-Франківський ліцей № 5 — 350 тис. грн.

У коментарі Суспільному Назарій Іванів повідомив, що гроші на облаштування і ремонт укриттів виділяли й з обласного бюджету. У 2023 році року — 17,5 млн грн.

"Скільки загалом потрібно грошей на укриття, узагальнювала обласна військова адміністрація. Мені відомо, що загальна потреба — понад 200 млн грн. Розподіл грошей, які надійшли зараз (20 млн 887 тис. грн), здійснювала ОВА. Такий розподіл не погоджували, зокрема, із бюджетною комісією обласної ради. Але, в принципі, порядок цього не передбачає. Тож жодних претензій немає", — каже Назарій Іванів.

Рожнятівська громада, маючи бажання отримати державну субвенцію, підготувала два проєкти з облаштування укриттів, повідомила Суспільному начальниця відділу освіти, молоді та спорту селищної ради Руслана Возняк. Зокрема, планували відремонтувати сховища у Рожнятівському ліцеї (400 тис. грн) і Сваричівському ліцеї (980 тис. грн). Ці об’єкти не увійшли до переліку тих, які отримають державну субвенцію. У них, за словами Руслани Возняк, будуть наводити лад власними силами, коштом селищної ради, які передбачали на розвиток закладів освіти у громаді.

Фінанси у бюджеті громади довелося б знайти й у випадку виділення державної субвенції, бо це прописано у постанові Кабміну.

"Співфінансування залежить від того, де розташований заклад освіти. Якщо у гірській місцевості, то 5% від суми мала б дофінансовувати громада. Якщо заклад не у гірській місцевості, то 10%", — розповіла Руслана Возняк.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок