Еліна Світоліна зіграє на Вімблдоні-2023. Вона отримала вайлдкард від організаторів

Еліна Світоліна зіграє на Вімблдоні-2023. Вона отримала вайлдкард від організаторів

Еліна Світоліна зіграє на Вімблдоні-2023. Вона отримала вайлдкард від організаторів
Еліна Світоліна. Фото: AP Photos

Експерша ракетка України все ж виступить на трав'яному Грендслемі.

Українська тенісистка Еліна Світоліна отримала вайлдкард для участі на Вімблдоні - третьому Грендслемі 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті змагань.

Світоліна повернулася до виступів у тенісі на початку квітня 2023 року, пропустивши рік через вагітність та народження дитини. За цей час українська тенісистка змогла виступити на низці турнірів, зокрема на Ролан Гаррос-2023, де дійшла до чвертьфіналу. А також стала переможницею змагань у Страсбурзі.

Участь на попередніх турнірах українка брала завдяки захищеному рейтингу - на момент повернення вона йшла за межами топ-1000. І хоча завдяки виступам на турнірах у квітні-травні піднялася на 73-е місце у рейтингу WTA, ризикувала пропустити Вімблдон.

Що сталося?

Наприкінці березня організатори Вімблдону затвердили рейтинг тенісисток, які мали право потрапити до основної сітки турніру. Серед них не було Світоліної: станом на 29 травнядата затвердження списку для Вімблдону вона займала лише 192-е місце у світовому рейтингу.

Місце у рейтингу експершої ракетки України дозволяло їй взяти участь лише з кваліфікації. Скористатися захищеним рейтингом вона не мала можливості, і для автоматичного потрапляння в основну сітку могла лише сподіватися на вайлдкард від організаторів Вімблдону.

Зрештою, представники Вімблдону надали Світоліній вайлдкард - їй не доведеться проходити кваліфікацію. Крім українки, вайлдкард також отримали ще шість тенісисток: британки Джоді Беррадж, Кеті Балтер, Гарріет Дарт, Кеті Свон та Гезер Вотсон, а також американка Вінус Вільямс.

Що означає виступ Світоліної на Вімблдоні-2023?

  • Уперше за два роки виступить на Вімблдоні. Через вагітність вона пропустила попередній розіграш турніру.
  • Загалом для Світоліної це буде дев'ята участь в основній сітці Вімблдону. Саме на трав'яному турнірі вона досягла одного з двох найкращих результатів на рівні Грендслемів - півфіналу у 2019 році.
  • Світоліна - п'ята українська тенісистка, що потрапила до основної сітки Вімблдону-2023. Крім неї, турнір з цієї стадії мають розпочати Ангеліна Калініна, Марта Костюк, Леся Цуренко та Катерина Байндль.

Основна сітка Вімблдону-2023 розпочнеться 3 липня.

На початок