Сунак оголосив про новий пакет економічної допомоги Україні. Що туди увійде

Сунак оголосив про новий пакет економічної допомоги Україні. Що туди увійде

Важливо
Сунак оголосив про новий пакет економічної допомоги Україні. Що туди увійде
. Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. Фото: АР

Україна отримає багаторічні гарантії щодо підтримки економіки від своїх союзників та міжнародних фінансових установ.

Про це заявив прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак на Конференції з відновлення України у Лондоні.

"Я пишаюся тим, що сьогодні ми оголошуємо про багаторічні зобов'язання щодо підтримки економіки України. Протягом трьох років ми надамо кредитні гарантії на суму 3 мільярди доларів", — зазначив він.

Сунак також оголосив про запуск нового британсько-українського технологічного мосту для сприяння інвестиціям і талантам, підтримки "зеленої" енергетики тощо.

"Все це є частиною швидких колективних зусиль союзників і партнерів з усього світу, в тому числі значної нової підтримки з боку ЄС, про яку також оголошено цього тижня", — зауважив політик.

За його словами, окрему роль у підтримці української економіки відіграють й фінансові установи.

"МВФ виділить Україні 15 мільярдів доларів протягом наступних чотирьох років в рамках зобов'язань G7 та її партнерів щодо виділення 115 мільярдів доларів. А такі установи, як ЄБРР, надають початковий капітал для підтримки зростання, що відбувається під керівництвом приватного сектору", — сказав Ріші Сунак.

Британський прем’єр повідомив й про старт ініціативи Ukraine Business Compact, покликаної сприяти відновленню України. За його словами, до проєкту вже долучились понад 400 компаній з 38 країн світу.

"Перш за все, ми повинні побудувати платформу для бізнесу. Лише вони можуть по-справжньому залучити інновації та інвестиції, яких потребує Україна. Саме тому ми запускаємо Ukraine Business Compact, щоб приватний сектор пообіцяв свою підтримку відновленню та реконструкції України. І я радий оголосити сьогодні, що понад 400 компаній з 38 країн світу із загальною ринковою капіталізацією 4,9 трильйона доларів США вже підписали цей документ", — розповів очільник уряду королівства.

"Цим і всім, що ми робимо тут, ми посилаємо сигнал, що наша підтримка на полі бою і за його межами не припиниться, і що неймовірний дух України переможе", — підсумував Ріші Сунак.

21 червня у Лондоні розпочалася Конференція з відбудови України, метою якої є залучення міжнародних інвестицій для відновлення країни після російського вторгнення. Участь у ній беруть понад 1000 іноземних високопосадовців із 61 держави, представники неурядових організацій та сотні бізнес-лідерів та підприємців.

На початок