Рішення щодо розритої траншеї на вулиці Гойди в Ужгороді очікують 29 липня

Рішення щодо розритої траншеї на вулиці Гойди в Ужгороді очікують 29 липня

Рішення щодо розритої траншеї на вулиці Гойди в Ужгороді очікують 29 липня

Засипати траншею на вулиці Гойди в Ужгороді чи продовжити там прокладати кабелі вирішує Міністерство культури. Про це сьогодні Суспільному повідомив директор товариства "Електро-Закарпаття" Дмитро Славич.

Працівники викопали рів в історичній частині міста близько 2 місяців тому. Тим часом ужгородські гумористи почали знімати ролики на цю тему.

Розкопали траншею біля офісу Михайла Карпенка. Він каже: роботи тут почали наприкінці травня:

"Роботи були виконані дуже швидко: упродовж кількох годин або максимум одного дня. Вони зробили цю траншею — і після того ми їх ніколи не бачили. Навіть самих робітників ми не застали", — каже чоловік.

З того часу Михайло разом із другом відзняли п’ять гумористичних відеороликів. Вони набрали понад 150 000 переглядів в Інтернеті.

"Ми ж сюди приходимо кожний день, — розповів Михайло. — Я виходжу з машини. Іноді є такий депресивний настрій, коли ти дивишся на цю траншею і думаєш, що зараз вам дістанеться. І тоді ми сідаємо і вигадуємо якогось персонажа. Це швидко народжується. Ми знали, що треба придумати для відео якогось чиновника, виконавця робіт. Накидали йому кілька жартів і відзняли".

Траншею розкопали, бо мали проводити електропостачання для сусідніх приміщень. Роботи дозволив виконавчий комітет міськради, каже начальниця управління ЖКГ департаменту міського господарства Олександра Турянчик. Однак їх припинили на початку червня.

Рішення щодо розритої траншеї на вул. Гойди в Ужгороді очікують 29 липня

"У ході проведення робіт їх призупинив департамент культури Закарпатської ОДА, саме охорона культурної спадщини, оскільки ці роботи проводяться в історичному ареалі", — пояснила посадовиця.

Земляні роботи проводило товариство з обмеженою відповідальністю "Електро-Закарпаття" на замовлення "Обленерго". Вони двічі зверталися за дозволом до департаменту культури ОДА.

Головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини департаменту культури ОДА Костянтин Куцов пояснив, що на роботи був виданий припис, і вони неодноразово зверталися за дозволом.

"Але оскільки це історичний ареал, то згідно чинного законодавства їм було відмовлено і рекомендовано звернутися до міністерства культури та інформаційної політики, який уповноважений видавати такі дозволи. Взагалі дозволи видаються на підставі погодження науково-проектної документації. Якщо нема погодженої, то, думаю, в цьому і є причини заминки", — сказав Костянтин Куцов.

Як пояснив директор ТОВ "Електро-Закарпаття" Дмитро Славич, замовником робіт є "Обленерго", яке тепер міняє свої мережі.

"Ми тільки підрядники, — сказав Дмитро Славич. — Там йдуть сотні кабелів у центрі міста. Їх треба ремонтувати, розкопувати. А якщо така ситуація станеться, то буде проблема. Тільки що я розмовляв з юристами "Обленерго". Вони звернулися офіційно в Київ, як далі будемо працювати. Якщо не дадуть дозвіл, то будемо загрібати, якщо дадуть дозвіл, то будемо продовжувати роботи".

За словами директора "Електро-Закарпаття" Дмитра Славича, рішення з Києва очікують уже цієї середи, 29 липня. Тим часом ужгородські гумористи планують тут відкрити пляжний сезон.

Рішення щодо розритої траншеї на вул. Гойди в Ужгороді очікують 29 липня

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди