Експерти ISW оцінили контрнаступ України за 19 червня

Експерти ISW оцінили контрнаступ України за 19 червня

Експерти ISW оцінили контрнаступ України за 19 червня
Українські військові під Бахмутом, 15 травня 2023 рік. Фото: AP/Libkos

Українські війська провели контрнаступальні операції щонайменше на трьох ділянках лінії фронту та досягли значних успіхів 19 червня. Про це йдеться у щоденному аналізі-звіті американського інституту вивчення війни (ISW).

Повідомляється, що українські війська продовжували наступати на північний захід, північний схід і південний захід від Бахмута 19 червня. До того ж українські сили просунулися в районі Краснополівки (близько 12 км на північний схід від Бахмута).

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр додатково повідомила, що за минулий тиждень українські війська на Таврійському (Запорізькому) напрямку просунулися до семи кілометрів і звільнили 113 квадратних км території, у тому числі 8 населених пунктів на заході Донецької та заході Запорізької областей.

"Російські військові кореспонденти заявили, що українські війська атакували на південь від Великої Новосілки на заході Донецької області. Також Вони повідомили про бої на південь і південний захід від Оріхова протягом дня 19 червня", — йдеться у повідомленні.

Міноборони Сполученого Королівства повідомило, що 19 червня Росія, ймовірно, розгорнула значні частини Дніпровського угруповання сил з лівого берега Херсонської області на Запорізький та Бахмутський напрямки для відповіді на контрнаступальні дії українських військових за останні 10 днів.

Ключові висновки:

  • Українські війська вели контрнаступальні дії щонайменше на трьох ділянках лінії фронту і досягли перемог 19 червня.
  • 19 червня російські війська завдали ракетно-ракетних ударів по півдню України.
  • Російські війська здобули успіхи в районі Куп’янська та продовжили наземні наступи на лінії Сватове — Кремінна.
  • Українські війська продовжували контрнаступальні дії, тоді як російські війська завдавали обмежених наземних ударів поблизу Бахмута.
  • Російські та українські сили здійснили обмежені атаки на лінії Авдіївка-Донецьк і досягли незначних успіхів.
  • Українські сили здійснили обмежені наземні удари вздовж адміністративного кордону між західною Донецькою та східною Запорізькою областями.
  • Українські сили здійснили обмежені наземні удари на заході Запорізької області.
  • У зв’язку зі значними збитками в Україні Wagner Group продовжує зусилля щодо розширення кадрового резерву.

На початок