16-річний Ярослав Пісоцький навчає сортувати сміття у селах на Полтавщині

16-річний Ярослав Пісоцький навчає сортувати сміття у селах на Полтавщині

16-річний Ярослав Пісоцький навчає сортувати сміття у селах на Полтавщині
Суспільне Полтава

На Полтавщині 16-річний школяр з села вчить місцевих сортувати сміття. Звати його Ярослав Пісоцький. Він сам виготовляє сміттєві баки для відходів різних видів. Фінансово підтримують хлопця батьки та односельчани.

Ярославу – 16 років. Він живе у селі Жуки, навчається в школі. А ще – вчить односельців сортувати сміття.

"Я навіть не кажу вже про естетичний вигляд наших сіл, більше кажу про небезпеку, яку становлять сміттєзвалиша і небезпечні відходи, як пластик, батарейки і тому подібне", − каже ініціатор сортування сміття Ярослав Пісоцький.

Ярослав власноруч почав виготовляти баки для роздільного сортування сміття.

"Особисто його відреставрував. Зняв шар іржі з нього, покрив його ґрунтовкою і зверху – фарбою. Ще буде на нього виготовлена кришка, і це буде ідеальний бак для сортування скла", − каже Ярослав Пісоцький.

Баки для сортування сміття, що виготовив та встановив Ярослав Пісоцький
Баки для сортування сміття, що виготовив та встановив Ярослав Пісоцький. Суспільне Полтава

Витрачає на це свої гроші – кишенькові, також – батьківські. Допомагають й односельці.

"Люди здають йому на картку гроші, там дуже невеличка сума, близько 1500 гривень. Також хлопці допомагають майструвати баки. Я фінансово допомагав, і, можливо, у майбутньому допоможу фізично", − розповів житель села Жуки Богдан Дмитренко.

А встановлює хлопець ці баки у двох селах – Жуках, де живе, та в Тахтауловому, що поруч. Вони входять до однієї сільради. Аби не витрачати своїх грошей, проситиме дати їх з бюджету.

Баки для сортування сміття, що виготовляє Ярослав Пісоцький
Баки для сортування сміття, що виготовляє Ярослав Пісоцький. Суспільне Полтава

"Відбувся виконком у сільраді, ми домовилися із членами виконкому про приблизні місця – визначили десять місць, де будуть встановлені баки. Спершу ми встановимо біля багатоповерхівок, потім будемо переходити на всі інші райони. Біля зупинок і магазинів", − каже Ярослав Пісоцький.

Програма сортування сміття Ярослав вже розробив. Її розглянуть депутати на початку серпня.

"На кожному перехресті повинні стояти такі баки, щоб для людей було це зручно. Тому що у нас є ліниві, і не кожен мешканець піде шукати ці баки. Завдяки сортуванню вторсировини, тобто відходів, ми зможемо зменшити на 40-50% накопичення відходів на сміттєзвалищах. А після сортування відходи вже стають втор сировиною", − розповідає еколог Сергій Антоненко.

Нагадаємо, із 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів.

На початок