Італія обіграла Нідерланди та посіла третє місце Ліги націй 2022/23 з футболу

Збірна Італії з футболу. Фото: AP Photos

Як визначався перший призер турніру в Енсхеде.

Збірна Італії стала першим призером Ліги націй 2022/23 з футболу. В матчі за третє місце команда Роберто Манчіні обіграла Нідерланди — 3:2.

Перші матчі Фіналу чотирьох Нідерланди та Італія програли Хорватії та Іспанії відповідно. "Скуадрі" належало вдруге зіграти у "бронзовому" матчі турніру, який італійці вигравали в сезоні 2020/21.

Нідерландці в статусі господарів матчу в Енсхеде також претендували на свій другий комплект нагород в історії Ліги націй. У дебютному сезоні 2018/19 "Ораньє" зупинилися за крок від титулу, програвши у фіналі Португалії.

Як пройшов матч за третє місце

• Італія відкрила рахунок уже на шостій хвилині. Після флангового прострілу м'яч дістався захисника Федеріко Дімарко, який сильним ударом вразив дальній кут.
  • До 20-ї хвилини захисник Давіде Фраттезі подвоїв перевагу Італії — з імовірною грою рукою в карній зоні суперника. VAR підтвердив, що м'яч було забито без порушення правил — 2:0.
  • Суперники обмінялися голами впродовж п'яти хвилин другого тайму: на 68-й один м'яч відставання для господарів відіграв Стівен Берґвейн, на 73-й — розрив відновив Федеріко К'єза.
  • Гол Ваута Веггорста наприкінці матчу судді скасували через офсайд у форварда "Ораньє". Натомість на останній хвилині основного часу другий м'яч Нідерландів провів Жоржиньйо Вейналдум, що знайшов вільний простір у штрафному суперника. Фінальний рахунок — 2:3.

Ліга націй. Матч за 3-тє місце

Нідерланди — Італія 2:3

Голи: Бергвейн, 68, Вейналдум, 90 — Дімарко, 6, Фраттезі, 20, К'єза, 73

На 82-й хвилині не зараховано гол Ваута Веггорста (Нідерланди) — офсайд.

• Головний трофей Ліги націй у неділю, 18 червня, розіграють збірні Іспанії та Хорватії. Початок фіналу — о 21:45 за київським часом.
  • Чинний чемпіон турніру — збірна Франції, що посіла третє місце своєї групи та не пройшла до плей-оф.
  • Збірна України за підсумками сезону Ліги націй 2022/23 залишиться у дивізіоні В — місцем в еліті "синьо-жовті" поступилися Шотландії.