Міжнародна федерація санного спорту продовжила відсторонення атлетів з Росії

Міжнародна федерація санного спорту продовжила відсторонення атлетів з Росії

Міжнародна федерація санного спорту продовжила відсторонення атлетів з Росії
Фото: AP

В організації пояснили рішення війною Росії в Україні та міркуваннями безпеки.

Міжнародна федерація санного спорту (FIL) продовжила відсторонення російських спортсменів від міжнародних змагань. Рішення було прийняте на конгресі організації у Бухаресті.

FIL у березні 2022 року заборонила Росії та Білорусі участь у турнірах під своєю егідою відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну. У вересні того ж року Міжнародна федерація санного спорту вдруге відсторонила російських та білоруських санкарів після того, як Росія змогла поновити свої права в організації.

У червні 2023-го року на 71-му конгресі FIL підтвердила рішення виконавчої ради щодо санкцій проти Росії. Таким чином, організація безстроково відсторонила представників РФ від змагань, що були санкціоновані Міжнародною федерацією санного спорту.

Дискваліфікація росіян у Бухаресті була ухвалена 22 голосами "за", одним "проти", ще п'ять утрималися. Своє рішення у FIL пояснили безпековими заходами для всіх спортсменів, які беруть участь у турнірах.

"Зважаючи на триваючу загарбницьку війну Росії проти України, вирішено безстроково призупинити всі права на участь спортсменів, тренерів, інструкторів та інших офіційних осіб санного спорту РФ у змаганнях, санкціонованих FIL. Присутність представників Росії пов'язана з високим ризиком для безпеки, миролюбності та доброчесності цих змагань та їх учасників, у тому числі й самої Російської Федерації", – йдеться у заяві організації.

Що відомо про сезон у санному спорті

  • Новий сезон Кубка світу із санного спорту 2023/24 розпочнеться 5 грудня з етапу в американському Лейк-Плесіді.
  • Усього в сезоні передбачено дев'ять етапів. Сезон Кубка світу візьме перерву на час проведення чемпіоната світу 22-28 січня у німецькому Альтенберзі.
  • Раніше FIS відклала рішення щодо повернення росіян з білорусами до лижного спорту, а Міжнародний союз ковзанярів залишив чинним відсторонення російських та білоруських спортсменів.
На початок