Португальський виробник постачатиме безпілотники Україні — Defence News

Португальський виробник постачатиме безпілотники Україні — Defence News

дрон Tekever AR3
Португальський безпілотник Tekever AR3. Фото: Facebook / Tekever

Португальський виробник безпілотників Tekever повідомив, що надасть Україні деякі зі своїх систем великої тривалості польоту для підтримки наземних та морських операцій.

Як повідомляє Defence News, цей крок фінансуватиметься Міжнародним фондом для України Сполученого Королівства.

Раніше цього місяця Міноборони Великої Британії опублікувало відео, на якому показало військове обладнання, що надається Україні.

Постачання в рамках цього фонду фінансують Велика Британія, Данія, Ісландія, Норвегія, Литва, Швеція та Ісландія. Це обладнання розпочне надходити в липні.

На кадрах можна побачити великі квадрокоптери Malloy T150 виробництва британської компанії Malloy Aeronautics, безпілотник літакового типу з можливістю вертикального зльоту та приземлення DeltaQuad Pro VTOL виробництва нідерландської фірми DeltaQuad та БПЛА Astero ISR від данської Nordic Wing.

У Міноборони Британії відмовилися називати конкретні назви безпілотників з відео, яке було опубліковано в соціальних мережах. Проте Defense News змогло підтвердити, що один з двох невпізнаних безпілотників – це система вертикального зльоту та посадки Tekever AR3, виготовлена лісабонською фірмою Tekever.

"Так, наша система Tekever AR3 зображена на відео, створеному Міністерством оборони Великої Британії", — сказав представник компанії виданню.

Генеральний директор та засновник фірми Tekever Рікардо Мендес заявив виданню, що компанія "дуже пишається підтримкою України та вдячна Міноборони Великої Британії та IFU за можливість зробити свій внесок в одну з найважливіших справ у житті".

Раніше міністри оборони Великої Британії, Данії, Нідерландів і Сполучених Штатів оголосили, що разом поставлятимуть Україні ракети для систем протиповітряної оборони та збільшать постачання самих систем для захисту від російських атак.

Що відомо про Tekever AR3

Безпілотний літальний апарат AR3 – це невеликий за розмірами дрон, призначений для розвідувальних місій на підтримку як наземних, так і морських операцій, а можливості вертикального злету та посадки як додають гнучкості у розгортанні цього БПЛА, повідомляє Defense Express.

Безпілотник має розмах крил довжиною 3,5 м і довжину у 1,9 м. Маса безпілотника – 25 кг, корисне навантаження – 4 кг. У версії з вертикальним злетом і посадкою тривалість перебування у повітрі – до 8 годин, при пуску з катапульти – до 16 годин. Максимальна висота – 3600 м над рівнем моря, радіус зв’язку – 100 км, крейсерська швидкість – 75-90 км/год.

Безпілотник сьогодні експлуатується збройними силами двох країн – Португалії та Нігерії.

На початок