У Кременчуці на Полтавщині планують демонтувати монумент на честь борців за радянську владу

У Кременчуці на Полтавщині планують демонтувати монумент на честь борців за радянську владу

У Кременчуці на Полтавщині планують демонтувати монумент на честь борців за радянську владу
Колаж Суспільного

14 червня у Кременчуцькій міській раді рекомендували демонтувати пам’ятку культурної спадщини "Братська могила борців за владу Рад". Про це Суспільному повідомила речниця міської ради Юлія Перепелятник.

Коли приберуть пам’ятник борцям за владу Рад у Кременчуці

За її словами, рекомендували прибрати пам’ятник на засіданні міської комісії з питань перейменування. Однак, поки цього зробити не зможуть.

"Оскільки пам’ятник належить до культурної спадщини, то направлені листи до Міністерства культури з проханням вилучити його з реєстру спадщини. Після того, як такий дозвіл буде отриманий, міська рада ухвалює рішення про знесення пам’ятника. Його знесуть, але під пам’ятником перебуває братська могила. Тому буде процес ексгумації і перепоховання, згідно з чинним законодавством", – каже Юлія Перепелятник.

Що відомо про пам’ятник борцям за владу Рад у Кременчуці

Монумент розміщений на площі Перемоги, неподалік від міської ради. За інформацією речниці, приблизно на цьому місці від 1918-го року були поховання червоногвардійців, червоноармійців, місцевих активістів, радянських та партійних діячів тощо. Так утворилося кілька братських могил, які 1930-го року облаштували в одну загальну, а 1938-го установили пам’ятник.

Це був чотиригранний обеліск на постаменті із граніту. На ньому викарбували напис "Борцям за владу Рад". 1940-го встановили також скульптурну групу – двоє озброєних чоловіків у цивільному одязі. Відомо, що братська могила займала площу майже 7 на 7,5 метрів. Загальна висота обеліску була 10 метрів.

Меморіал розібрали під час німецької окупації Кременчука за часів Другої світової війни. Частково відновили 1946-го, а 1987-го року встановили нові скульптури, висотою 2,5 метри.

Після цього кілька разів меморіал намагалися пошкодити та обливали фарбою.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок