ISW: українські військові продовжують контрнаступ на трьох напрямках та досягають здобутки

ISW: українські військові продовжують контрнаступ на трьох напрямках та досягають здобутки

ISW: українські військові продовжують контрнаступ на трьох напрямках та досягають здобутки
Українські танкісти їдуть до своїх позицій поблизу Бахмута, Донецька область, Україна, вівторок, 23 травня 2023 року. AP Photo / Efrem Lukatsky

Українські війська продовжують контрнаступальні операції щонайменше на трьох напрямках і 13 червня досягли подальших обмежених територіальних здобутків. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що українські війська просунулися на 250 метрів на північний схід від Бахмута та на 200 метрів на південь від Бахмута.

Маляр також повідомила, що за минулу добу українські війська просунулися на 500-1000 метрів в районі адмінмежі між Запорізькою та Донецькою областями, звільнивши близько трьох квадратних кілометрів території в цьому районі. Речник Генштабу України Андрій Ковальов повідомив, що з початку контрнаступальних операцій українські війська звільнили понад 100 квадратних кілометрів території. Такі ж цифри наводить й голова ПВК "Вагнер" Євген Пригожин 13 червня.

Російські джерела стверджували, що українські війська продовжували наземні штурми на південний захід від Оріхова та на південь від Гуляйполя на заході Запорізької області.

"Згодом російські джерела повідомляли, що останніми днями темпи українських операцій в районі Оріхова знизилися", — йдеться у повідомленні.

Управління екологічної безпеки Міноборони України та представник протимінної діяльності майор Владислав Дудар повідомили 13 червня, що російські війська регулярно руйнують невеликі дамби на півдні України, щоб зірвати чи призупинити контрнаступ.

На початок