Команда ООН готова до відправлення на лівий берег Дніпра, але РФ не дає гарантій безпеки — представниця ООН в Україні

Команда ООН готова до відправлення на лівий берег Дніпра, але РФ не дає гарантій безпеки — представниця ООН в Україні

Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун
Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун, 31 січня 2023, Київ. Фото: Суспільне/Артем Зябкін

Росія ще не надала гарантій безпеки для переправи команди ООН на лівий берег Дніпра, щоб допомогти постраждалим на Херсонщині внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС.

Про це йдеться у заяві гуманітарної координаторки ООН в Україні Деніз Браун.

"ООН працює з урядами України та РФ для отримання доступу до всіх мирних мешканців, які постраждали від нищівних наслідків руйнування греблі Каховської ГЕС. З операційної точки зору, наші човни, співробітники та матеріали готові до відправлення", — йдеться у заяві Браун.

Водночас координаторки ООН підкреслює, що РФ і досі не надала гарантій безпеки.

"Проте Росія ще не надала гарантій безпеки, необхідних для переправи на лівий берег річки Дніпро, включаючи місто Олешки. Ці гарантії потрібні для безпеки нашої команди та для запобігання додатковим ризикам для людей, яким ми хочемо допомогти", — наголосила Деніз Браун.

Вона додала, що ООН продовжить надавати необхідну допомогу людям в районах, які знаходяться під контролем України та докладе всіх можливих зусиль, щоб дістатися людей, які постраждали від затоплення і невідкладно потребують життєво необхідної допомоги.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок