На Полтавщині відкрили школу для молодих археологів

На Полтавщині відкрили школу для молодих археологів

На Полтавщині відкрили школу для молодих археологів Суспільне Полтава

Польову археологічну школу розпочали на Полтавщині. У Більськ приїхали 25 археологів – це науковці, студенти та волонтери. Цьогоріч через пандемію COVID-19 учасників приймають лише із України. Переважно це дослідники із Києва, Харкова та Дніпра.

Катерина Молнар у Більську на археологічній школі вперше. Вона студентка Києво-Могилянської академії. Тут, каже, навчається і теорії, і практики.

"Спочатку копаються ось такі траншеї, які ви можете бачити. Потім копаються самі ями. Зазвичай, коли ми зробили чистку, то бачимо плями. І там уже починаємо копати глибше. Ось тут було знайдено поховання чоловіче. Тут був ще спис. Ми його прибрали, кісточки, щоб віддати на аналіз", − розповідає учасниця археологічної школи Катерина Молнар.

Територія розкопок біля Більського городища, де проводять археологічну школуСуспільне Полтава

Територія розкопок біля Більського городища, де проводять археологічну школу

Розкопки у рамках археологічної школи проводять приблизно на 4 сотнях квадратних метрів. Досліджувати територію на Барвінковій горі у Більську будуть 25 людей – це студенти, науковці та волонтери.

"Буде обмежена кількість днів для польової археологічної школи. Ми виділили їх лише 3 – 1 для теоретичних занять, 1 для практичних занять, іще 1 для екскурсій Більським городищем", − розповідає директор заповідника "Більськ" Ігор Корост.

Через пандемію усі учасники – з України, хоч раніше польова школа була міжнародною. Через коронавірус переносили і початок дослідження, каже Ігор Корост. Для учасників школи цю територію підготували дослідники із Національної академії наук.

"Дуже багато учасників, які планували приїхати на початок польової школи, який планували на 10 липня, так і приїхали й працювали в експедиції Інституту археології Національної академії наук", − розповідає Ігор Корост.

Траншеї археологічних розкопок із знахідкамиСуспільне Полтава

Траншеї археологічних розкопок із знахідками

"Експедиція триває вже з 10 липня. І ми відкрили більшу площу. Фактично, учасникам літньої польової школи буде можливість попрацювати уже безпосередньо на дослідженні поховань", − каже заступник керівника експедиції НАН Олексій Крютченко.

На цій території – ґрунтовий могильник скіфського часу. Одне із поховань розкопали на глибині 40 сантиметрів.

"Збереглися трохи череп, у поганому стані нижня щелепа. Кістки хребта уже майже не простежуються ось у нас, таз теж. На жаль, бачите, стан кісток дуже жахливий. Ми потім передаємо, залишки закріплюємо і передаємо вже антропологам, щоб вони опрацювали стать людини, можливо, і так далі. А за допомогою зубів можна простежити і харчування її, і походження", − розповідає заступник керівника експедиції НАН Олексій Крютченко.

Знахідки під час археологічних розкопокСуспільне Полтава

Знахідки під час археологічних розкопок

Вивчення території триватиме й після археологічної школи. Його продовжать науковці.

"Дослідження відбуваються тому, що цю територію потрібно повністю археологічно вивчити. Оскільки ми тут плануємо унікальну для всієї території Євразії розбудову музею під відкритим небом", − розповідає директор заповідника «Більськ» Ігор Корост.

Ця польова археологічна школа − шоста. Її влаштовують щоліта із 2015. Зазвичай вона триває 2 тижні.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди