"ВільноХаб" допомагає працевлаштуватися на Хмельниччині

"ВільноХаб" допомагає працевлаштуватися на Хмельниччині

"ВільноХаб" допомагає працевлаштуватися на Хмельниччині
У Хмельницькій центральній бібліотеці проходить тренінг, де фахівці діляться секретами працевлаштування Фото: Суспільне Хмельницький

Понад сімдесят жителів Хмельницької громади стали учасниками проєкту "ВільноХаб: працевлаштування", який реалізується з квітня цього року на базі Хмельницької центральної публічної бібліотеки. Про це Суспільному розповіла координаторка проєкту Світлана Сінькова. За її словами, він розрахований здебільшого на молодь, та секретами успішного працевлаштування тут готові ділитися з усіма охочими.

Координаторка проєкту "ВільноХаб: працевлаштування" Світлана Сінькова розпочинає груповий тренінг у межах проєкту. Його учасників, розповіла, разом із колегою Аліною Войтюк навчатиме пошуку роботи, складати резюме і писати мотиваційний лист.

"У будь-який час можна долучитися до групових тренінгів. Якщо ж людина не має такого бажання, а хоче отримати консультацію індивідуально, то наші спеціалісти – фахівці бібліотеки допоможуть їм. Перед початком проєкту вони якраз пройшли навчання, як працювати з людьми, як не нашкодити, а допомогти, як правильно консультувати, і вони консультують усіх, хто забажає", — пояснює Світлана Сінькова.

Проєкт "ВільноХаб: працевлаштування" у Хмельницькому
Проєкт "ВільноХаб: працевлаштування" у Хмельницькому. Фото: Суспільне Хмельницький

Тренерка проєкту Аліна Войтюк розповідає як працює з учасниками тренінгу.

"У першу чергу, ми стараємося, щоб це була не лекція, не просто виклад матеріалу тренера без взаємодії студентів, молоді, учасників тренінгу. Має бути, в першу чергу, взаємодія і практичні заняття", — каже Аліна Войтюк.

Основи працевлаштування на тренінгу вивчали десять першокурсників Хмельницького професійного ліцею електроніки, розповів майстер виробничого навчання Андрій Лищук.

"Хлопці навчаються на професію електромеханіка з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин, дівчата навчаються на операторів телекомунікаційних послуг", — каже учасник тренінгу.

Один з учасників тренінгу з працевлаштування – Денис Яськов – каже: нині зосереджений на навчанні, та знання з працевлаштування стануть у пригоді в майбутньому.

"Після того, як ти вже отримав якийсь досвід із місця, де ти навчаєшся, треба шукати місце, де ти зароблятимеш свої перші кошти, також просуватися по кар’єрних сходах", — розповідає Денис Яськов.

"ВільноХаб" допомагає працевлаштуватися на Хмельниччині
Координаторка проєкту "ВільноХаб: працевлаштування" пише правила для відвідувачів тренінгу. Фото: Суспільне Хмельницький

"ВільноХаб: працевлаштування" — проєкт, який з квітня цього року реалізується на базі Хмельницької центральної публічної бібліотеки, яка, за словами координаторки проєкту Світлани Сінькової, увійшла до вісімки установ України, де діє такий проєкт. Утілюється він, розповіла Світлана Сінькова, в межах програми "Мріємо та діємо" за фінансової підтримки "USAID Ukraine". Його слухачами в Хмельницькому, за словами координаторки, з моменту започаткування стали понад сімдесят жителів громади. Як людина представить себе роботодавцю, так він її та сприйматиме, каже заступник директора обласного центру зайнятості, де також готують до працевлаштування, Сергій Залуський. Озвучує формулу успіху у працевлаштуванні.

"У першу чергу, роботодавець має зрозуміти, що людина хоче працювати на цьому підприємстві. Наступне, людина має довести, що вона вміє працювати на цьому підприємстві й вона буде працювати. Оця трійка: хочу, можу і потрібно – вона працює завжди", — розповідає Сергій Залуський.

Проєкт "ВільноХаб: працевлаштування", за словами його координаторки Світлани Сінькової, триватиме в Хмельницькому до жовтня цього року. За потреби, каже, його готові продовжити.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок