На Херсонщині вода продовжує спадати. Триває рятувальна операція

На Херсонщині вода продовжує спадати. Триває рятувальна операція

Доповнено
На Херсонщині вода продовжує спадати. Триває рятувальна операція
Затоплені внаслідок підриву Каховської ГЕС будинки в одному з сіл під Херсоном. 10 червня 2023 р. Фото: AP

Станом на 8.30 12 червня рівень затоплення Херсонської області внаслідок руйнації Каховської ГЕС становить 3, 29 метра. За ніч вода спала на 64 сантиметри. Керівник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін повідомив про оперативну ситуацію з ліквідації наслідків аварії.

За даними ОВА, кількість затоплених і частково підтоплених населених пунктів Херсонщини не змінилась – їх 46. На звільненій частині у воді – 32 міста, села і селища, на тимчасово окупованому лівому березі – 14. Під штучною повінню на правобережжі – 3801 будинок. Триває рятувальна операція.

"З правого берега евакуювали 2743 людини, в тому числі – 228 дітей та 77 маломобільних. У Херсоні – 2318 людей вивезені із зони затоплення. На лівому березі ситуація залишається критичною. Росіяни блокують евакуацію і самі її не проводять. До того ж заважають нам рятувати наших людей, відкриваючи вогонь у спину літнім та маломобільним людям. Однак ми проводимо евакуацію нашими силами", – сказав Олександр Прокудін.

Також повідомив, що з тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини вдалось врятувати 112 людей.

За даними Міндовкілля, станом на ранок 12 червня, з Каховського водосховища втрачено понад 72% або 14,395 куб.км води.

"У районі природного парку "Нижньодніпровський" вода поступово сходить. Продовжується обміління акваторії у нацпарку "Кам’янська Січ" – на 8,5 метрів", йдеться у повідомленні.

Раніше голова ОВА Олександр Прокудін повідомив, що загальна площа затоплених населених пунктів Херсонської області зменшилася практично вдвічі, зі 139 до 78 квадратних кілометрів.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок