На Полтавщині втікача Романа Скрипника шукають з собаками, гелікоптером та тепловізорами

На Полтавщині втікача Романа Скрипника шукають з собаками, гелікоптером та тепловізорами

На Полтавщині втікача Романа Скрипника шукають з собаками, гелікоптером та тепловізорами
Суспільне Полтава

Операція з пошуку Романа Скрипника, який зранку 23 липня взяв у заручники поліцейського в Полтаві, проходить неподалік Великих Сорочинців. Її проводять поліція спецпризначення, Нацгвардія, СБУ та співробітники прокуратури.

Автівка, на якій зловмисник вивіз поліцейського
Автівка, на якій зловмисник вивіз поліцейського. Суспільне Полтава

Поблизу автівки, яку полишив Роман Скрипник, нині десятки машин правоохоронців. До пошукових робіт залучені кінологи з собаками.

Також втікача шукають за допомогою гелікоптера та дронів.

Для розшуку Романа Скрипника залучили гелікоптер
Для розшуку Романа Скрипника залучили гелікоптер. Суспільне Полтава

Сюди ж привезли і спеціальну пошукову техніку, зокрема тепловізори. На польових дорогах через кожні сто метрів стоять патрулі поліції.

Що відомо:

  • У Полтаві зранку 22 липня чоловік, якого підозрюють у викраденні автомобіля, при спробі затримання погрожував підірвати гранату РГД-5 та взяв у заручники поліцейського.
  • У ході переговорів нападник погодився обміняти поліцейського на начальника карного розшуку, полковника Віталія Шияна, та поїхав з ним з місця інциденту на мікроавтобусі Богдан.
  • Пізніше він відпустив заручника і переховувався у лісі у Миргородському районі області. Із заручником він доїхав до села Великий Байрак. Там лишив автівку разом із поліціянтом.
  • Особу викрадача встановлено. Це чоловік, якому 32 роки, уродженець Полтави. Його ім'я – Скрипник Роман Миколайович, 4 рази притягувався до кримінальної та 9 разів до адміністративної відповідальності.
  • Поліція розпочала кримінальне провадження за трьома статтями: "Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами", "Посягання на життя працівника правоохоронного органу" та "Захоплення працівника правоохоронного органу як заручника". Санкції цих статей передбачають до 15 років позбавлення волі.

На початок