Через підняття рівня води у селі Баловне, що на Миколаївщині, затопило городи та садиби

Через підняття рівня води у селі Баловне, що на Миколаївщині, затопило городи та садиби

Через підняття рівня води у селі Баловне, що на Миколаївщині, затопило городи та садиби
Город жительки Баловне, 9 червня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко

У селі Баловне станом на дев'яте червня через підняття рівня води затопило понад сто городів. Врожай зелені та овочів на приватних садибах разом із ними. Під загрозою затоплення природно-заповідні фонди.

Про це кореспондентам Суспільного повідомили в обласному управлінні екології та природних ресурсів.

Заступник сільського голови Костянтинівської громади Олександр Гриценко розповів, що здебільшого підтопило городи та господарчі будівлі наближені до берега Південного Бугу.

"На щастя, у нас жодного будинку житлового не підтоплено. В цілому по селу Баловне на сьогодні частково підтоплено 138 городів. Господарчі будівлі трішки підтоплені. У Костянтинівці жодного підтоплення, у Гур’ївській сільській раді 36 городів частково затоплені. І в Себіному є розлив по плавнях води", – сказав заступник сільського голови Костянтинівської громади Олександр Гриценко.

Через підняття рівня води у Баловне на Миколаївщині затопило городи та садиби
Олександр Гриценко, 9 червня 2023 року, Баловне. Фото: Олександр Гордієнко

Жителька села Баловне Світлана розповіла, що на своїх 20 сотках городу вирощувала цибулю, щавель, часник, кілька сортів салату.

"Прийшли на наш город подивитись, як він себе почуває. За цим парканом він розташований. Але я вже туди не піду, звісно. Бо там затоплено все. Садимо зелень для себе, на продаж", – сказала Світлана.

Затоплення у Баловне на Миколаївщині через підрив Каховської ГЕС
Затоплений город у Баловному, 9 червня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

За словами жінки, через сезонні коливання рівня води й близько не підходила до городу. Все, що зростало – загинуло, залишається чекати, додає Світлана.

Затоплені хвойні дерева у Баловне
Хвойні дерева, 9 червня 2023 року, Баловне. Фото: Олександр Гордієнко

За словами екологині Інни Тимченко, найбільш критичне для екосистем Миколаївщини те, що виноситься з підтопленими водами.

"Тобто не лише безпосередньо вода, а все сміття, яке ми можемо вже спостерігати. Стічні води, змиви з вигрібних ям, загиблі тварини. Це ми уже знаємо, деякі показники перевищені. А будуть ще більше перевищуватись", — розповіла екологиня Інна Тимченко.

Що відомо про підтоплення Миколаївщини

  • В обласному управлінні екології повідомили, що у межах Снігурівської міської територіальної громади підтоплено понад 650 гектарів земель. Тотального затоплення може зазнати до 8 000 гектара суходолу, 11 відсотків територій та об’єктів природно-заповідного фонду області

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок