Від човнів і гумових чоботів до корму для тварин: чернігівці зібрали 60 тонн допомоги Херсонщині

Від човнів і гумових чоботів до корму для тварин: чернігівці зібрали 60 тонн допомоги Херсонщині

Від човнів і гумових чоботів до корму для тварин: чернігівці зібрали 60 тонн допомоги Херсонщині
ФОТО: Володимир Алер

60 тонн гуманітарної допомоги для мешканців Херсонщини зібрали жителі Чернігова у двох пунктах її збору — біля Річкового порту та в Національному університеті "Чернігівська політехніка". До Херсона вже прибули 10 автобусів гуманітарної допомоги, яку чернігівці зібрали за два дні біля Річкового порту. Волонтери розвезли ліки, речі, їжу та корм для тварин в пункти гуманітарної допомоги. Про це Суспільному розповів керівник волонтерської організації "Волонтери миру" Володимир Алер.

З його слів, вирушити в дорогу готуються ще три автобуси. Загалом же, за два дні у точці збору допомоги, що базується у Річковому порту зібрали 50 тонн допомоги людям, які постраждали від підриву росіянами Каховської ГЕС.

"Здебільшого, це продукти харчування, ліки, корм для тварин, одяг і ковдри. Половина вантажу, це саме корм для тварин і їжа для людей, які вже поїхали до Херсону. Один човен ми купили й відправили з двигуном, який поїхав до рятувальників. Його будуть сьогодні доставляти, гумові човни люди приносили й ми передавали на Херсон. Передавали ліжко для людини з інвалідністю, це буде адресна допомога, ми вже знаємо куди саме його доставимо", — розповів керівник волонтерської організації "Волонтери миру" Володимир Алер.
Керівник волонтерської організації "Волонтери миру" Володимир Алер
Володимир Алер. ФОТО: Суспільне Чернігів

Речі та продукти, які назбирали чернігівці жителям Херсонщини
Речі та продукти, які назбирали чернігівці жителям Херсонщини. ФОТО: Володимир Алер

Збір для евакуйованих людей з підтоплених територій Херсонщини, каже волонтер, триватиме до суботи включно. До Річкового порту можна приносити ліки, корм для тварин і їжу. Одяг і взуття вже не потрібні, їх зібрали досить. У суботу, 10 червня, в Чернігові планують завантажити ще два автобуси.

Від човнів і гумових чоботів до корму для тварин: чернігівці зібрали 60 тонн допомоги Херсонщині
Від човнів і гумових чоботів до корму для тварин: чернігівці зібрали 60 тонн допомоги Херсонщині. ФОТО: Володимир Алер

Є потреба у: ліхтариках, павербанках, газових балонах, плитах для приготування їжі, потрібні також шланги, помпи для води, лопати, ковдри, пледи, постільна білизна, гігієнічні засоби та одноразовий посуд.

Чернігівці з допомогою в Херсоні
Чернігівці з допомогою в Херсоні. ФОТО: Володимир Алер

Ще 10 тонн гуманітарної допомоги зібрали у пункті допомоги у холі національного університету "Чернігівська політехніка". Допомогу несли як діти, так і пенсіонери, розповів заступник голови студентської ради НУ "Чернігівська політехніка" Іван Вертебний.

"Фури завантажували так, що, здавалося б, на дах закидували, бо речей дуже багато. Насправді очікування були набагато менші, бо ми не думали навіть, що зберемо одну фуру. А в результаті в нас перший поверх університету був забитий речами. Люди приносили абсолютно все і дехто навіть купував нове, як речі та постільну білизну і все приносили до нас. Було дуже багато води, привозили різні компанії, її самі закупляли й виходить, що половину автомобіля ми заставили водою. Було багато ліків, корму, дитячого харчування та одягу".
Іван Вертебний, заступник голови студентської ради НУ «Чернігівська політехніка»
Іван Вертебний. ФОТО: Суспільне Чернігів

Наразі збір допомоги в університеті закритий. У майбутньому планують відкрити ще один збір для Херсона, але про нього повідомлять згодом, сказав Іван Вертебний.

Нагадаємо, у Чернігові містяни почали збирати допомогу для людей з Херсонщини з 7 червня. Повідомлення і про збір волонтери оголосили опівночі, зранку чернігівці стали звозити допомогу одразу в кілька пунктів прийому гуманітарної допомоги для жителів Херсонщини. В чергах були й ті, хто торік від російських обстрілів втратив все. За перший день вдалося завантажити вісім автобусів допомоги жителям Херсонщини.

Про те, як чернігівці збирали допомогу для людей з Херсонщини, ми знімали сюжет:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок