У Києві суд стягнув із забудовника заборгованість у понад 12 млн гривень

У Києві суд стягнув із забудовника заборгованість у понад 12 млн гривень

У Києві суд стягнув із забудовника заборгованість у понад 12 млн гривень
Фото: Уніан (ілюстративне)

Київська міська прокуратура через суд стягнула із забудовника 12 мільйонів гривень пайової участі на розвиток інфраструктури столиці. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що правоохоронці виявили порушення інтересів територіальної громади столиці у зв’язку із ухиленням забудовника від сплати коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста.

"Побудувавши у 2022 році житловий будинок по просп. Бандери, що в Оболонському районі столиці, забудовник не сплатив визначений законодавством платіж до місцевого бюджету. Вказані кошти мали б піти на створення і розвиток інфраструктури столиці",— йдеться у повідомленні.

Оболонська окружна прокуратура Києва звернулася до Господарського суду з позовом в інтересах держави про стягнення із комерційної установи коштів пайової участі у розмірі понад 12 мільйонів гривень.

Суд задовольнив позов та стягнув із забудовника заборгованість до місцевого бюджету у повному обсязі,— підсумували у прокуратурі.

Що відомо про несплату податків, оренди ділянок і приміщень у Києві та області

У Києві товариство придбало у міста земельну ділянку, а повну її вартість сплатило через понад 10 років. Зважаючи на інфляцію, наразі бюджет столиці зазнав збитків у понад 12,5 млн гривень. Суд зобов"язав товариство сплатити зазначену суму.

Дарницька окружна прокуратура Києва скерувала до суду звинувачення стосовно 6 учасників організації. Підозрювані умисно ухилялися від сплати податків. Вони використовували ресурси з обміну електронних коштів, які дозволяють користувачам конвертувати готівкові та безготівкові кошти у криптовалюту та навпаки.

Київська обласна прокуратура звинувачує директора підприємства за ухилення від сплати податків. Підозрюваний завинив держбюджету понад 7 млн гривень. Директор товариства упродовж 2017 — 2018 років, неправомірно перебував на спрощеній системі оподаткування.

Сквирській громаді на Київщині повернули комунальні приміщення вартістю майже 62 мільйони гривень. Підприємство майже півтора року не сплачувало за оренду. Приміщення використовувались для підприємницької діяльності.

На початок