У Хмельницькому спостерігали за сонячним гало: які зміни несе явище

У Хмельницькому спостерігали за сонячним гало: які зміни несе явище

У Хмельницькому спостерігали за сонячним гало: які зміни несе явище
Сонячне гало, фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому сьогодні, дев'ятого червня, місцеві жителі та гості міста спостерігали сонячне гало у вигляді кола. З давньогрецької "гало" перекладається як "сяйво", або "німб".

Про це Суспільному Хмельницький розповів астроном-аматор Михайло Бондаренко.

"Це оптичне явище в атмосфері, що виникає внаслідок заломлення, або відбиття світла в льодяних кристалах на висоті приблизно 8-10 кілометрів. В Україні можна спостерігати десь 70-120 разів на рік, але на наших широтах воно досить тьмяне, непомітне для нашого ока. Чітко це явище можна побачити лише 10-20 разів на рік. Всіх різновидів цього гало існує багато — декілька десятків. Саме таке розповсюджене — те, що ми сьогодні спостерігаємо в Хмельницькому — у вигляді кола. По прикметах то означає, що буде зміна погоди", — пояснює Михайло Бондаренко.

Як Суспільному розповіла синоптикиня Хмельницького обласного гідрометеоцентру, погода в обласному центрі та на Хмельниччині дійсно зміниться вже завтра.

"В першій половині дня 10 червня на Хмельниччині переважно без опадів. А вже в другій половині дня та ввечері є велика ймовірність короткочасного дощу та грози. Температура повітря вночі по області +12 °C +17°C, у Хмельницькому +14°C +16°C. Вдень по області +23°C +38°C, в обласному центрі +24°C +26°C. Надалі, 11-12 червня Хмельниччина буде під впливом атмосферного фронту. Тому чекаємо дощі різної інтенсивності. Також можливі й грози. Температура повітря знизиться. Вночі до +8°C +13°C, вдень +16°C+21°C. 13-14 червня прогнозуємо послаблення опадів та незначне підвищення температури", — розповіла синоптикиня.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок