У Чернігові поліцейські затримали "смотрящого" за містом та його спільника

У Чернігові поліцейські затримали "смотрящого" за містом та його спільника

У Чернігові поліцейські затримали "смотрящого" за містом та його спільника
ФОТО: Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції України

У Чернігові поблизу Привокзального ринку правоохоронці затримали так званого "смотрящого" за містом та його спільника. Про це повідомляє департамент стратегічних розслідувань Нацполіції України. За інформацією з власних джерел Суспільного, затриманим "смотрящим" є Геннадій Широкан, якого у 2019 році засудили до семи років позбавлення волі за викрадення мікроавтобуса, проте пізніше апеляційний суд відправив справу на повторний розгляд.

Сюжет від 28 вересня 2017 року про затримання Генадія Широкана у справі викрадення мікроавтобуса:

Угруповання, до якого входили "смотрящий", люди з СІЗО та на волі, створили схему вимагання грошей у заарештованих за те, що вони нібито збували наркотики на території СІЗО без їх дозволу.

Контактували з родичами потерпілих щодо передачі грошей "смотрящий" та його спільник. Вони ж безпосередньо й отримували гроші. Зокрема 7 червня перед затриманням чоловіки отримали 40 000 гривень від родича одного із заарештованих. Загалом задокументовано факт вимагання 80 000 гривень.

Спільник "смотрящого" за Черніговом, якого затримали поліцейські
Спільник "смотрящого" за Черніговом, якого затримали поліцейські. ФОТО: Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції України

Окрім того, за участі співробітників СІЗО провели обшуки за місцями утримання та в оселях підозрюваних. Вилучили "чорнові" записи, телефони, гроші, пакети з наркотичними засобами.

8 червня затриманим повідомили про підозри за ч. 4 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

За результатами проведення процесуальних дій прийматиметься рішення про повідомлення підозр іншим учасникам, зокрема і за статтею 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до десяти років з конфіскацією майна.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок