Туризм на Київщині: які особливості та заборони під час воєнного стану

Туризм на Київщині: які особливості та заборони під час воєнного стану

Туризм на Київщині: які особливості та заборони під час воєнного стану
Ілюстративне. Фото: pexels.com

Під час подорожі Київщиною слід враховувати заходи безпеки та заборони, які пов’язані із воєнним станом.

Про це нагадала директорка Департаменту культури та туризму КОВА Анна Куценко.

Мандрувати по Київській області не забороняється, проте є певні обмеження військової адміністрації, ДСНС та місцевої влади.

  • Заборонені сплави, походи, прогулянки та екскурсії за маршрутами, які проходять біля військових та стратегічних об’єктів, критичної інфраструктури.
  • Не можна відвідувати ліси та зелені зони поза межами житлових масивів. Як альтернативу у КОВА пропонують заповідники та міські парки.
  • Перебувати на туристичних локаціях поблизу кордонів, зокрема з Білоруссю. Також слід пам’ятати, що Чорнобильська зона нині закрита для відвідувачів.

"Вам варто дізнатися, де розташовані укриття, наскільки безпечними є маршрути, чи погоджені вони з військовими, а також наскільки надійним є туристичний оператор", – каже директорка департаменту.

Вона зазначила, що внутрішні туристи підтримують малий та середній бізнес, який зазнав значних збитків через вторгнення.

Наразі на Київщині працюють усі локації, які змогли відновити роботу після деокупації. Це готелі, кемпінги, бази відпочинку, заміські комплекси, музеї, садиби, екоферми, кінні клуби тощо.

Що відомо про ліси Київщини

У березні 2022 року на Київщині заборонили відвідувати ліси цивільному населенню. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану. Щоб повністю розмінувати Київщину, може знадобитись 8-10 років.

У грудні Державна екологічна інспекція Столичного округу повідомила, що за 10 місяців війни довкіллю Києва та області завдано збитків на 47 мільярдів 483 мільйони гривень.

Восени на території Київської області заборонили полювання під час воєнного стану. Як виняток, дозволили регулювати чисельність деяких мисливських звірів із дотриманням чинного законодавства.

На початок