Волонтери використовують човни, а рятувальники — спецтехніку: як у Херсоні евакуюють людей та тварин

Волонтери використовують човни, а рятувальники — спецтехніку: як у Херсоні евакуюють людей та тварин

Ексклюзивно
Волонтери використовують човни, а рятувальники — спецтехніку: як у Херсоні евакуюють людей та тварин
Херсон. Волонтерки годують врятованих від повені тварин, 8 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Внаслідок підриву російськими військовими Каховської ГЕС Херсон та населені пункти регіону лишаються затопленими. Протягом 8 червня в обласному центрі волонтери як місцеві, так і з інших міст рятували людей та шукали тварин. Для цього громадяни використовують човни, а рятувальники спеціальну техніку. Якою була ситуація в місті сьогодні та кого вдалось евакуювати, бачили кореспонденти Суспільного.

Історії евакуйованих людей

Одна з площі у Херсоні — пункті евакуації. Любов Олександрівна жителька села Кардашинка з лівого берега. ЇЇ евакуювали з дачного кооперативу "Здоров’я". Аби врятуватись, розповідає, довелося вилазити з другого поверху будинку через вікно і спускатися по газовій трубі.

"У нас не дачі, а вже селище, газифіковано все. Так склалося, що ми залишилися. Евакуація була, але ми вирішили, що багато тварин, тож будемо їх рятувати. Знаєте, коли ти виростив маленьку тварину, вона просить допомогу, а ти допомогти не можеш, бо всі потонули", — говорить жителька Кардашинки.

Волонтери використовують човни, а рятувальники — спецтехніку: як у Херсоні евакуюють людей та тварин
Херсон. Люди пливуть на човні та рятуються від повені, 8 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

З Кардашинки евакуювали п’ятеро людей. Поряд у човні — Сергій. Говорить, планує зупинитися у родичів у Херсоні.

"На вулиці, туди куди під'їжджають, води десь два з половиною метри. На нашому боці нікого не залишилося. Виїхали давно. На тому боці, біля трансформаторної, то я не в курсі, чи були люди, наче, було десь сімей п’ять", — каже Сергій.

Волонтери використовують човни, а рятувальники — спецтехніку: як у Херсоні евакуюють людей та тварин
Херсон. Евакуйовані з підтоплених районів коти, 8 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Херсонка Галина Йосипівна каже, виїхала з двору, бо все затопило. Син сидить на четвертому поверсі.

"Він дав продукти. Тепер йду до людей жити. Позавчора ще тут не було ніякої води. Вчора почалося, а сьогодні потоп. Двері залило, неможливо відкрити перший під’їзд", — каже пані Галина.

Волонтери про свою діяльність

Волонтер Костянтин евакуює людей і тварин другий день. Говорить, вчора вивезли вже понад 100 людей.

"Вся команда тут працює тут рятували всі, кому потрібна ця допомога. Вчора ми вивезли приблизно вісім тварин. А ще я спостерігав, то за вчора десь близько 50 тварин евакуювали", — говорить волонтер.

Волонтери використовують човни, а рятувальники — спецтехніку: як у Херсоні евакуюють людей та тварин
Херсон. Врятовані від повені тварини у переносках, 8 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Денис Кононенко також займається волонтерством та рятує людей.

"Усю окупацію пройшов. Вивозили з окупації, в підвалі були, все пройшли, не здалися – і не здамося. П’ять машин, 150-160 людей за одну ходку. Таких ми зробили штук 300. Ми врятували кішок, мабуть, 200 і собак,150. Людей, не знаю – до ста", — каже Денис.

Підтоплює наразі і Чорнобаївку. Звідти приїхав Олександр, щоб допомогти людям евакуюватися та рятувати тварин. Двох котів вже вивезли. Ще, каже перевезли продукти та воду. А також возили людей, щоб подивилися своє житло та матеріальні збитки.

На іншій міській площі волонтерка Юлія Іщенко разом зі своєю групою забирає врятованих тварин до Одеси, потім шукатиме для них родини або прихисток.

"Ми привозимо сюди корм, амуніцію, все передаємо іншим волонтерам, забираємо тварин. От можна побачити собаку Дмитра Комарова. її привезли, віддали нам. Вона поїде в Київ. Вчора ми вивезли 10 тварин, у тому числі і двох курей. Також люди вивозили в Одесу дехто по 10, по 15. Кількість різна", — розповіла Юлія.

Водночас, 8 червня, поки тривала евакуація людей, військові РФ не припиняли обстрілювати правобережжя регіону. Поцілили у місце, куди привозили евакуйованих людей. Дев'ять людей поранені, а евакуацію довелось призупинити.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок