Жителі Придніпровська зібрали понад 3 тисячі підписів проти приватизації стадіону "Авангард"

Жителі Придніпровська зібрали понад 3 тисячі підписів проти приватизації стадіону "Авангард"

Жителі Придніпровська зібрали понад 3 тисячі підписів проти приватизації стадіону "Авангард"
Фото: Суспільне Дніпро

Жителі Придніпровська зібрали понад 3 тисячі підписів проти приватизації стадіону “Авангард”. Звернення, за словами голови Лівобережної адміністрації Юрія Федька, розглянуть на черговій сесії міськради. Зараз на стадіоні місцеві жителі роблять ремонт, надалі планують, каже Роман Кравченко, облаштувати тут артпростір.

На стадіоні Авангард житлового масиву Придніпровськ триває ремонт, який роблять місцеві жителі. Роман Кравченко каже, долучився до відновлення стадіону, бо все своє дитинство тут тренувався.

"Ми місцеві жителі, за свої кошти просто людей, які небайдужі, вже трошечки навели ладу фасаду будівлі. Зробили лавочки дерев’яні, косимо траву. У цій будівлі плануємо зробити артпростір, тут будуть висіти на стінах картини з сучасних стадіонів, які у нас навкруги по області є. Плюс історичні події, які відбувалися на цьому стадіоні", – розповідає житель Придніпровська Роман Кравченко.

Жителі Придніпровська зібрали понад 3 тисячі підписів проти приватизації стадіону “Авангард”
Стадіон "Авангард". Фото: Суспільне Дніпро

Микола живе поруч, каже, прийшов допомогти покосити траву.

"Ми боремося за поле, за стадіон. Тут багато людей займалося, тренувалося, тренера дітей виховували, я тут займався трішки з дитинства", – каже житель Придніпровська Микола.

Жителі Придніпровська з грудня 2022 року намагаються запобігти приватизації стадіону. Перше рішення про приватизацію було оприлюднено в січні 2022, але через воєнний стан на нього не одразу звернули увагу, каже Ольга Орєхова.

"Ми створювали петиції, ми зверталися до влади, ми зверталися до різних інстанцій. На даний момент ми вимагаємо перегляду рішення, нового рішення про приватизацію, яке було прийнято на 37й останній сесії міськради, куди нас не запросили, а ми подавали заздалегідь місцеву ініціативу з підписами", – каже жителька Придніпровська Ольга Орєхова.

Жителі Придніпровська зібрали понад 3 тисячі підписів проти приватизації стадіону “Авангард”
Стадіон “Авангард”. Фото: Суспільне Дніпро

Ольга зазначає, електроні петиції, що створили місцеві жителі на сайті, через технічні несправності не могли набрати необхідну кількість голосів. У паперовому звернені, каже, зібрали понад три тисячі підписів.

"Це було набагато швидше, за декілька днів люди до нас підходили, ми зібрали ці підписи і відправили вже в міськраду. Обурює те, що, замість того, щоб зробити круглий стіл, громадські слухання, обговорення, будь-що, нормальні переговори, вислухати нас — нам відповідають в соціальних мережах дуже гостро, дуже неприємно", – зазначила жителька Придніпровська Ольга Орєхова.

Що кажуть у районній адміністрації

Юрій Федько, голова Лівобережної адміністрації, каже, рішення про приватизацію стадіону ухвалили на підставі звернення від ініціативної групи.

"Було прийняте рішення на сесії все йде в законному шляху, як це і потребує законодавство України. Стосовно звернення ініціативної групи, було перше — прийняти заходи щодо впорядкування, друге залучити всі можливі кошти і третє у разі інвестиційних коштів надати можливість вільного доступу до стадіону для соціально незахищених верств населення", – розповідає голова Лівобережної адміністрації міськради Юрій Федько.

Звернення від жителів Придніпровська, за словами Юрія Федька, зареєстрували, його розглянуть на наступній сесії міськради. До того часу, каже, стадіон не приватизують. Наразі стадіон Авангард зареєстрований у системі онлайн аукціонів з продажу та здачі в оренду майна "Прозорро.Продажі".

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок